Kılıçdaroğlu: “İyi de 13 yıldır neden yapmadınız?”

KILICDAROGLU-MECLISÖyle anlaşılıyor ki AKP en CHP’nin son seçimde uyguladığı stratejiden az da olsa esinlenmiş durumda. Zira KK’nun  da ifade ettiği gibi CHP seçim bildirgesinde olan çok şeyi neredeyse aynen AKP beyannamesinde de görebiliyoruz.

Nitekim Kılıçdaroğlu, Zonguldak ve bazı ilçelerinde düzenlenen mitinglerde halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin seçim beyannamesinde, CHP’nin bildirgesinde yer alan vaatleri sıraladığını belirtti ve “İyi de 13 yıldır niye yapmadın kardeşim?” diye sordu.

7 Haziran seçimlerinden sonra hükümet kurulmasının ‘kaçak sarayda oturan zat tarafından engellendiğini’ savunan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:


“AK Parti dün seçim bildirgesini açıkladı. Biz 7 Haziran’dan önce neyi açıklamışsak aynılarını kendi bildirgelerine koydular. ‘Emekliye 2 maaş verecektik’ diyoruz. Efendim, ‘Parayı bulamazsınız, para yok’ dediler. Şimdi onlar da koydular. Bu neyi gösteriyor? En tutarlı hesabı yapan parti CHP’dir. ‘Taşeron işçiye kadro vereceğiz’ dedik. ‘Veremezsiniz, nereden vereceksiniz?’ dediler. Baktım onlar da koymuşlar. Eyvallah, çok memnun olduk. ‘Asgari ücret 1500 lira olacak’ dedim. Bizi işverenlere şikâyet ettiler. Dün baktım onlar da koymuşlar, ‘Asgari ücret 1300 lira olacak’ diye. Şimdi size oy almak için ‘Emekliye biz de para vereceğiz, asgari ücreti biz de arttıracağız’ diyecekler. İyi de 13 yıldır niye yapmadın kardeşim. CHP söyledikten sonra mı aklın başına geldi? CHP’nin siyaset anlayışında siyasetçi cebini doldurmayacak, vatandaşın cebi dolacak. Vatandaş zenginleşecek, köşeyi dönecek. Eski algıları tümüyle değiştirin. Ne diyorlardı; CHP proje üretemez, CHP Türkiye’nin gerçeklerini bilemez. Bunlar hep kavga eder. Bugün son iki seçim bildirgesine bakın. Türkiye’nin bütün sorunlarına çözüm üreten partiyiz. En nitelikli kadrolar CHP’de var.

KK ayrıca 4 yıl yetki istediğini belirterek şunları da ekledi; “Bu ülkeyi ayağa kaldıracağım. İşsizlik, yoksulluk belasından kurtaracağım. Kardeş kavgasının olmadığı, huzurun ve barışın olduğu bir Türkiye. Kadın erkek eşitliğinin olduğu, kadınların güler yüzle çocuklarını okula gönderdiği bir ülke.”

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code