Kılıçdaroğlu’ndan çok önemli açıklama: FETÖ’cülerin ifadeleri de “kontrollü darbe” olduğu kanısını güçlendiriyor”

İstanbul Swissotel’de medya yöneticileri ile buluşan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan çok önemli açıklamalar geldi. Öyle bir beyanat ki hiç şüphesiz tüm gündemi sarsacak, hem de dipten.

Toplantı çıkışında açıklama yapan Kılıçdaroğlu “Medya dünyası ile güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Onlar sordular ben yanıtlamaya çalıştım. Konu ağırlıklı olarak referandumdu” ifadelerini kulandı fakat içeride söyledikleri tabii ki medyaya anında sızmış oldu. Bu toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu flaş bir iddia getirdi ortaya; “15 Temmuz kontrollu bir darbedir. Elimde özel dosya var”


GERÇEKTEN KONTROLLÜ DARBE OLABİLİR Mİ VE KANIT VAR MI?

Bildirildiğine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu toplantıda 15 Temmuz darbe girişimi için “kontrollü darbe” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle dedi: “09.30’da darbe mi olur diye sordum ben kendilerine. Onlar da önceden deşifre oldular ifadelerini kullandılar. Demek ki bu onların önceden bu darbeden haberleri olduğu anlamına geliyor. Ayrıca FETÖ’cülerin ifadeleri de kontrollü darbe olduğu kanısını güçlendiriyor”.

KILIÇDAROĞLU ELİMDE “ÖZEL DOSYA” VAR DEDİ

15 Temmuz ile ilgili ‘özel bir dosya’ olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Daha sonra bu özel dosyaları aktarabileceğim bir toplantı yapabilirim. Bugünün konusu bu değil” dedi. Kılıçdaroğlu ‘Bylock’çu vekil iddiasını sürdürerek “İktidarda 120 – 180 ‘ByLock’cunun olduğu biliniyor. ByLock’cu vekilleri açıklasınlar” dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca”Adil Öksüz’e GPS cihazını hangi devlet kurumu verdi?” diye  de sordu.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!