Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na: “Sizinle muhatap olmak istiyorum”

KILICDAROGLU-DAVUTOGLU
Türkiye’de “TEK ADAM” sendromu daha doğrusu “tek adam olma hırsının” yarattığı tahribatın etkileri halen tam gaz devam ederken Kılıçdaroğlu Davutoğlu’na konuyla ilgili olarak çok açık mesaj veriyor ve diyor ki; Ben sizi muhatap almak istiyorum. Ancak Cumhurbaşkanı “İlla ki beni muhatap alın” diyor…

Evet esasında Türkiye’de siyasi karmaşa, kargaşa ve rahatsızlıkların önemli nedenlerinden biri gerçekte de aynen bu durum olarak gösteriliyor birçok kanaat önderi tarafından. İşte CHP lideri de bu rahatsızlığını Başbakan’ile toplantısında bu ifadelerle net olarak dile getiriyor.

Haber aynen de şöyle:


CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Meclis’teki odasında Başbakan Davuoğlu ve AK Parti kurmaylarıyla gerçekleşen 135 dakikalık ‘yeni anayasa’ randevusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik dile getirdiği bazı eleştirilerini görüşmede Davutoğlu’na söyledi. Kılıçdaroğlu’nun, “Ben sizi muhatap almak istiyorum. Ancak Sayın Cumhurbaşkanı ‘İlla ki beni muhatap alın’ diyor” dediği belirtildi.

Bu eleştiri karşısında Davutoğlu’nun herhangi bir yorum yapmadığı kaydedildi.

Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerini sürdürerek, “Bakın Rusya ile uçak krizi yaşandı. Sizin yapmanız gereken açıklamaları Cumhurbaşkanı yaptı. Eğer bu süreçte kendisi bu şekilde müdahil olmasaydı, gerekenleri siz söyleseydiniz, Sayın Cumhurbaşkanı da krizin üstünde kalsaydı. Gerekirse Putin ile doğrudan ilişki kurarak, süreci yönetmeyi tercih etseydi, Türkiye ile Rusya ilişkileri bu noktaya gelmeden kriz yatıştırılabilirdi” dediği öğrenildi.

Başbakan Davutoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na sitem ederek, “Rusya uçağının düşürülmesinin ardından yaşanan süreçte bize destek vermediniz” derken, Kılıçdaroğlu’nun “Hayır Sayın Başbakan, yanılıyorsunuz. Uçağın angajman kuralları gereği düşürüldüğünü her ortamda söyledik ve gereken desteği verdik. Rusya’nın tavrını eleştirdim ve haksız olduklarını söyledim” dediği belirtildi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in söze girerek, “Evet Sayın Kılıçdaroğlu bu konuda gerekeni söyledi” dediği ifade edildi.

KAYNAK: MEDYA / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code