Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: “Sen yazılı metni okuyamadın”

by admin | Cumartesi, Ağu 2, 2014 | 889 views

KILICDAR-MITING
Çatı adayı İhsanoğlu’nu destekleme turları kapsamında Tokat’ta konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstiklal Marşı polemiğini gündeminee aldı.

CHP Genel Başkanı Erdoğan’aa hitaaben şunları söyledi: “Kafayı takmış İstiklal Marşı şöyle oldu, İstiklal Marşı böyle oldu diye. Ya sen promterden İstiklal Marşı’nı okuyamadın ya promterden. Yani yazılı metin var, yazılı metinde İstiklal Marşı’nı okuyamadın”.


K.OĞLU ayrıca Erdoğan’ı İstiklal Marşı üzerinden propaganda yapmakla suçladı ve şöyle devam etti: “Mardin’de Kuran-ı Kerim’i eline aldı. Siyasette hepimizin üzerinde inandığı bir kitabı kullanmak ne kadar doğrudur, ne kadar ahlakidir? Bu memlekette İstanbul’da Kuran-ı Kerim yakıldı. Bizim bir milletvekilimiz yanan kuranı kerimi meclis kürsüsünden gösterdi. Erdoğan bir şey söyledi mi, söylemedi. Niye söylemiyor?”

Gerçekten de Erdoğan’ın “din” ögesini böyle büyük istismar boyutunda kullanması rahmetli hocası Erbakan’a bile nasip olmamıştı. Üstelik onun her konuşmasında biraz da mizah vardı, “kadayıfın altı kızardı” filan gibi. Muktedirin ise her konuşması kuvvetli şidddet mesajları içeriyor – tabii birçok kişinin maalssef belirttiği gibi halkı birbirine düşman edici söylemler de cabası.

Şu bir gerçek ki bu kişi Cumhurun başı seçilir de bu söylemine devam ederse Allah korusun Türkiye bundan yıllarca önce hiç de tahmin edilemeyecek olaylarla yüzleşebilir. Ne diyelim, Allah hakikaten akıl fikir versin. İçindeki doymaz ihtiras, kini ve kompleksi ıslah etsin. Amin

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code