Kılıçdaroğlu’ndan “Alevi olduğunu söyle” sözlerine yanıt

by admin | Pazartesi, Ağu 4, 2014 | 1447 views

KILICDAROGLU-MITING-2
Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın Maltepe mitinginde akıl almaz bir şekilde sarfettiği “Ey Kılıçdaroğlu korkma  Alevi olduğunu söyle. Bak ben Sünniyim söylüyorum… ” vesaire sözlerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay’dan cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, “Buradan sesleniyorum; Allah’ımız bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, Ehl-i Beyit’imiz bir. Biz bölünmemekte anlaştık, ne kadar bağırırsan bağır” dedi.


Hatay’da Uğur Mumcu alanında düzenlenen mitinge Cumhurbaşkanı adayı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun marşının çalındığı parti otobüsüyle giden Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları ifade etti:

“Ülkeyi yönetirken vatandaşları birbirine kırdırmayacak, dürüst birinin aday olmasını istedik. Ekmeleddin İhsanoğlu’nda uzlaştık. Cumhurbaşkanı, halkını Alevi, Sünni, Laz, Çerkez diye ayırmaması lazım. Buradan söylüyorum Erdoğan duysun. Sen vatandaşlarını bölüyor, Irak’ta, Suriye’de yaptığını burada da yapmak istiyorsun. Ne kadar bağırırsın bağır, ne kadar ayırırsan ayır bu millet bölünmeyecek. Erdoğan sen de duy, milletime sesleniyorum: Allah’ımız bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, Ehl-i Beyit’imiz bir. Biz bölünmemekte anlaştık, ne kadar bağırırsa bağırsın. Ülkemizi ve vatanımızı seviyoruz, çünkü biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Ortadoğu’da Müslüman kanı akıtmasının sebep olan silahları gönderiyor, Müslüman kanı akıtan biri cumhurbaşkanı olur mu? Oraya oturduğu gün Türkiye kendisini Ortadoğu bataklığının içinde görecektir. Barış, huzur ve kardeşlik istiyorsanız Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceksiniz. Bugün yapılanlar vatana ihanettir, bunu yapanlardan hesap soracağız, birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmayacağız.”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code