Kılıçdaroğlu’ndan Ergenekon’ile ilgili çok sert açıklama

by admin | Cumartesi, Eki 10, 2015 | 1318 views

ERGENEKON-KILICDAR
CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU Yargıtay’da temyiz duruşması süren Ergenekon davası ile ilgili olarak Erdoğan’a kuvvetli ifadelerle yüklendi.

Medyada yayınlanan habere göre KK bu davayla ilgili olarak yaşanan mağduriyetlerin asıl sorumlusunun “Ben bu davaların savcısıyım” diyen dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek “Onun sorumluluğunun bütün bu yargılamalar sırasında dikkate alınması lazım. Sorulması lazım, hangi gerekçelerle bu davaların savcılığını üstlendiniz diye” görüşünü dile getirdi.


Ergenekon davasıyla ilgili başlangıçta “savcılık” rolü üstlenen Erdoğan’ın şimdi “masum insanlar içeri atıldı” noktasına geldiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi: “Asıl fail bana göre dönemin hükümeti, bakanları ve başbakanlarıdır. Çünkü Erdoğan, ‘Ben bu davaların savcısıyım’ dedi. ‘İddianameyi ben hazırladım’ dedi. Dolayısı ile onun sorumluluğunun bütün bu yargılamalar sırasında dikkate alınması lazım. Meydan meydan dolaşıp bu tutuklamaların iyi olduğunu, Türkiye’nin bağırsaklarını temizlediğini söylediniz. Hangi gerekçe ile bunu söylediniz? Hesabını vermesi lazım. Genelkurmay Başkanı terörist diye içeri alınırken bu ülkenin başbakanı kimdi? Şimdi niye böyle konuşuyor?”

KAYNAK: CUMHURİYET / Derleme: Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code