Kılıçdaroğlu’ndan grup konuşmasında Google referansı

by admin | Salı, Tem 1, 2014 | 989 views

KILICDAROGLU-GENIS
Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın CB adaylığını ilan etmesinin ardından bugün grup konuşması yaparken yine ilginç tespitlerini paylaştı.

Kılıçdaroğlu, Bekir Bozdağ’ın çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu için yaptığı adını Google’dan öğrentik açıklamasını da hedef alarak, “Google’da ‘yalancı başbakan’ yazdığınız zaman 450 bin Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. ‘Hırsız başbakan’ yazdığınız zaman 3 milyon 900 bin sonuç çıkıyor. Ekmeleddin İhsanoğlu yazdığınız zaman sadece bilim adamı çıkıyor” sözleriyle yanıtladı.


Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın neden cumhurbaşkanı adayı olamayacağını belirten noktaları arka arkaya sıraladı. CHP Genel Başkanı şöyle dedi:

  • Kin ve öfkeyi dil olarak kullanan, medet uman, gençlere seslenirken, kininizi unutmayın diye öğütleyen birisinden cumhurbaşkanı adayı olamaz.
    Kadın-erkek eşitliğine inanmayandan cumhurbaşkanı adayı olamaz.
    Yalan makinesinden aday olmaz”

Kemal Kılıçdaroğlu şunu da ilave etti: En son yalanı; bir konuşma yaptı… “Gezi olaylarında bazı polisler gerçek mermi ile öldürüldü..” diye. Bir vekil arkadaşımız da bununla ilgili soru önergesi verdi. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın verdiği cevap “Herhangi bir ölüm söz konusu değil…”  şeklinde oldu. Bu kadar yalancıyı hiç görmedim..

Kılıçdaroğlu ayrıca MHP ve CHP’nin ortak adayı İHSANOĞLU’nun neden ideal bir aday ve halkın tümünü kucaklamaya talip olduğunu da açıklamaya çalıştı

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code