Kılıçdaroğlu’ndan inanılmaz iddia: “Dişli’yi Karargah’da tutan irade, ülkeyi darbeye hazırlayan iradedir”

KILICDAROGLU-GENIS
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu darbe teşebbüsüyle ilgili olarak çok hayati bir iddia getirdi gündeme. Habertürk kanalındaki mülakat esnasında sorulan soruya KK’nun verdiği cevap insanın kanını donduran cinsten ve inanılır gibi değil. Zira KK aynen şu ifadeyi kullandı: “Mehmet Dişli, darbeyi yöneten kişidir. Mehmet Dişli’yi Geneklkurmay Karargahı’nda tutan siyasi irade, Türkiye’yi darbeye hazırlayan iradedir’ dedi”. Öyle görünüyor ki bu iddia bir fırtına koparmaya aday siyaset arenasında. Zira Genel Başkan’ın kimi ve hangi grubu daha doğrusu hangi otoriteyi kastettiği çok açık bu ifadeyle.


Haber şöyle;

Kılıçdaroğlu, darbenin başındaki ismi açıkladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Mehmet Dişli, darbeyi yöneten kişidir. Mehmet Dişli’yi Geneklkurmay Karargahı’nda tutan siyasi irade, Türkiye’yi darbeye hazırlayan iradedir’ dedi” dedi. Mehmet Dişli, darbeyi yöneten kişidir. Mehmet Dişli’yi Geneklkurmay Karargahı’nda tutan siyasi irade, Türkiye’yi darbeye hazırlayan iradedir. Türkiye bilinerek ve bilinçli bir şekilde darbe ortamına hazırlanmıştır. Mehmet Dişli TSK’da görevini tamamlamadan Genelkurmay Merkez’e getirilmiştir, siyasi iradeyle. Sonra terfi eder ve kıtaya gitmesi lazım, sırf karargahta kalsın diye o dairede tutulur. Mehmet Dişli’yi Genelkurmay karargahında tutan irade, darbeye ortam hazırlayan siyasi iradedir” dedi.

Genel Başkan şunları da ilave etti: “Darbe yargılamalarının televizyondan canlı verilmesi lazım. Mağdurlar var, mağdurları sonuna kadar savunacağım.”

KAYNAK: MEDYA /CUMHURİYET
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/622737/Kilicdaroglu__darbenin_basindaki_ismi_acikladi.html

Like it? Share it!