Kılıçdaroğlu’ndan “sandığa gitmeyeceğiz” diyenlere fırça

by admin | Pazartesi, Tem 14, 2014 | 891 views

KILICDAROGLU-GENIS
CHP Genel Başkanı K.OĞLU Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak partilileere seslenirken “sandığa gitmeyeceğiz” diyen Ekmeleddin Bey muhaliflerine ve tatilcilere çok sert çıktı. K.OĞLU “Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kampanyasına destek için il, il, ilçe ilçe belde belde köy köy dolaşarak katkıda bulunmak istiyoruz” diyen CHP’nin önceki kurmayları, yöneticileri, bakanları ve milletvekilleri de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’ndeki toplantıda bir araya geldi.


Genel Başkan konuşması sırasında kararlı ve sert bir üslup kullanırken zaman zaman yumruğunu masaya vurdu. CHP lideri, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘Sandığa gitmeyeceğiz’ diyenleri ‘tuzu kurular’ olarak adlandırırken “O zaman hiç şikayet etmeyeceksin. Oturacaksınz oturacağın yerde. Ülkene karşı sorumluluk hissediyorsan adam gibi çalışacaksın. Bütün yükü birisinin sırtına yıkacaksın, sonra ahkam keseceksin” dedi.

Diğer taraftan daha önceki yıllarda tatile denk gelen günlerdeki seçimlerde CHP seçmeninin çok fire verdiğinedikkat çekerek “Tatil hakkınız ama masalarda oturup ben oy kullanmayacağım diye ahkam kesmek demokrasiye inanmamaktır. Birgün gelir sıra size de gelir”şeklinde ifade kullandı. Genel Başkan şöyle devam etti:  “Bir gün gelir sizin tatil yapmanız da engellenir. Tatilcileri anlamakta zorlanıyorum. Her kuruşun hesabını sorulmasını istiyorsak, senin hayatına birisi gelip müdahale etmesin diye düşünüyorsan, sandığa gideceksin, şakası yok Ekmeleddin İhsanoğlu’na oyunu vereceksin. Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz. Diktatör bozuntusunun bu ülkede cumhurbaşkanı olmasına izin vermeyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı ayrıca partisinin yarın yapılacak toplantısında Erdoğan’ın ailesiyle ilgili ‘yeni bir’ yalanını açıklayacaklarını söyledi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code