Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un ardından

MUSTAFA-KOC
Evet, maalesef bu sabah bir insanımızı daha kaybettik.. Güzel bir insanı .. Bu topluma çok büyük katkılar yapmış olan özel, değerli ve çok lazım olan bir insanımızı..

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, evinde sabah sporu esnasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mustafa Koç, bu sabah spor yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle Beykoz Devlet Hastanesi’ne acil olarak kaldırıldı. Solunumu durmuş halde hastaneye getirilen Koç’a 40 dakika süren yeniden canlandırma müdahalesi uygulandı. Koç, ilk müdahalenin ardından Beykoz’a getirilen helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi. Fakat bütün bunlara rağmen kurtarılamadı ve hakkın rahmetine kavuştu.

Koç, Pazar günü Teşvikiye Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecek


Dürüstçe itiraf etmeliyim ki bundan birkaç gün önce olsaydı rahmetli hakkında bu güzel sözleri yazamayabilirdim belki de. Neden mi? Zira topluma o kadar büyük değerler katmasına rağmen o kadar mütevazi bir yaşam sürmüş, o kadar arka planda kalmış ve kendini reklam etmekten kaçınmış ki, katkılarıyla ilgili birçok şeyi bugün öğrendim.. Diğer birçok kişi gibi muhtemelen …

Şimdi iyi anlıyoruz ki gerçekten de bu ülke ve insanlık için çok değerli bir insanı ve de zamansız kaybetmiş bulunmaktayız.. Allah gani gani rahmet eylesin.. Nurlar içinde yatsın.. Hiç şüphesiz ki KOÇ grubu ve ailesi onun hatırasını layıkıyla yaşatacak ve Ali KOÇ gibi değerli en yakınları bayrağı yere düşürmeyeceklerdir.

Mustafa KOÇ Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve işadamıydı. ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştu. Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’ydı. Holdingi çok kısa sürede çok daha yükseklere taşıyan Mustafa Koç’un çok önemli kuruluşlarda önemli üyelik ve pozisyonları ve çok değerli makamlar ve kurullardan alınmış kıymetli ödülleri vardı.

1960 yılında doğan Koç, evli ve iki kız çocuğu babasıydı. Golf , binicilik, havacılık ve scuba ile ilgili alanlarda aktif sporcu olan Koç İngilizce ve Almanca biliyordu.

Editör
Kaynak : Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code