Konuk Yazar: Gelin Fırsatı Kaçırmayalım

by admin | Cumartesi, Haz 6, 2015 | 1210 views

OPINIONFACEBOOK paylaşımlarıyla çok “samimi, vurucu ve kendine has/yaratıcı” fikir ve görüşlere imza atan bir değerli SOSYAL MEDYA YAZARI bakın neler diyor, 7 Haziran 2015 seçimleri ve fırsatlar için;

“Seçim sonuna dek başka bişey yazmıycam, hepsini yazayım kurtulayım. 

Aslında sistem sistem değil, aslında demokratik ortamda son derece demokratik bir şekilde önümüze bir sandık konmuş bizler de güle oynaya seçim yapıyormuşuz gibi de değil.

Seçim yaptığımızı,seçim sonucunun güvenilir olacağını zannediyoruz ama değil. 

Biz Türklere Allah varsa şayet bir kere torpil yaptı tek bir kıyak geçti o da Atatürk ‘dü.

Geldiğimiz noktada biz bu konuda bile yekpare düşünmez olduk. Kiminegöre o insan üstü insan bile kötüydü,dayatmacıydı,diktatördü. 

Tam artık her şeyden umudu kesmişken Gezi oldu.  Ama biz Gezi’nin de sonunu güzel getiremedik ne yazık ki.  O fırsatı da kaçırdık.

Ehh öyle mi alın size diktatör, alın sürünün dedi bir ilahi güç.. ve geldik bugüne.. İşte sene 2015 Haziran ve biz bu iğrenç günlerdeyiz.

Öyle böyle bir iğrençlik değil bu. İçte iğrenç, dünyanın gözünde iğrenç, tüm güney komşularımız olarak iğrenç.  Tam dibimizde çok kötü ve çok tehlikeli adamlar cirit atıyor. Paramız yok pulumuz yok.Gücümüz yok. Herkes bizi test ediyor.. Bırakın şu kavgayı,bırakın şu didişmeyi. Yarını gelin fırsata çevirelim. 

Noolursak olalım oy kullanalım, sadece oy kullanmakla kalmayalım, saat 17.00 den sonra oylar sayılırken ve sonrasında o ıslak imzalı tutanaklar hazırlanırken hepimiz partilisi,gönüllüsü ve dünyadan bi-haber olan en salağımız bile lütfen ayık olalım..


Ben şahsım adına ,hiç bir partiye layıkıyla ağız tadıyla şöyle güle oynaya oy vermiyorum. Hepsi yalpaladı hepsi yapılmayacak hatalar yaptı. Ama birinden birine bir şans tanıycam o da CHP.

İstiyorum ki barajı aşabilecek partilerin hepsi ( ki tüm anketler bunun 4 parti olduğunu söylüyor) AKP karşısında bir oy bir oydur, bir sandalye bir sandalyedir,bir milim yüzde bir milim yüzdedir şeklinde yükselsin. AKP yi geçsin. AKP düşebildiği kadar düşsün. 1. Parti olsa bile en düşük haliyle olsun. Toplamda 2 sandıkta 350 çarpı 2 = 700 oyu koruyacağım.

Dün yaşananlar beni insan olarak çok üzdü. Nasıl CHP için İzmir mitingi önemliyse, nasıl MHP nin Yozgat, AKP nin Konya ise HDP nin de Diyarbakır mitingi çok önemliydi.O miting 2 bombayla yaptırılmadı. 

Ve insanların bir anda miting meydanında kolları bacakları koptu. Çok üzüldüm.  2 kişi öldü ve gerçekten de bir anda bütün Türkiye karışabilirdi.  Bravo HDP ye çok sağduyulu davrandılar olay anından şu ana kadar.

Yani demek istemem şu ki, her şey bir anda olabilir. Aklı selim olun noolur. Tek sizin olmanız da yetmez, yanımızı sağımızı solumuzu da aklı selime taşımamız lazım. Ben tavrımı belirlerken hep şunu düşünüyorum.

HANDE-ONGORADIM ADIM…

İlk adım bir adamı,o adamı pasivize etmek. Ama barışla,savaş istemiyorum. İnsan ölsün istemiyorum Çünkü artık yeter çok öldük. Hep ölen öldüğüyle kaldı”

HANDE ÖNGÖR OETTERMAN – FACEBOOK

Beynine, eline sağlık değerli HANDE Hanım.. Ne de güzel ifade etmişsin … Gerçekten bu ülke için ÇOK DEĞERLİ cen ve senin gibi insanlar.. İYİ Kİ VARSIN VE VARLAR…

EDİTÖR

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code