KPSS Deneme Setleri ile sınava hazırlanın

KPSSBaşımızın derdi KPSS. Tüm sınavlar gibi. Çok fazla ciddiye de almamak lazım, ama çalışmadan da mümkün değil. Hayatın kendiside bir sınav değil mi zaten?  Okul çağı ile başlayan ve çeşitli şekillerde devam eden bir yarış adeta.

KPSS sınavına girecek olanların sıkı çalışması gerektiğini biliyoruz. Peki çalışma metotlarından neyi ve nasıl kullanıyorsunuz? Piyasada pek çok yardımcı kitap ve dergiler var. Sonuçta yetişkin birer birey olarak omuzlarda daha fazla ağırlık var. Kimi evli ve çalışıyor, kimi işsiz. Ne olursanız olun, sistemli bir şekilde çalışmazsanız, sonuç fiyasko olacaktır. Sınava günler kala çalışırım diye düşünenlerdenseniz, zaten sınava da girmeyin derim.


Başarının ilk basamağı azim, bunu unutmayın. Sistemli ve sıkı bir çalışmayı da yanınıza aldınız mı, kazanmama olasılığınız azalır. Peki sistemli çalışma nedir ve nasıl olur? KPSS deneme setleri ile kendinizi ölçerek çalışmaya başlayın. Gece gündüz tekrar etmeniz gerekecek. Sonuçta bu sınavlar ezberi gerektiriyor. Doğru ya da yanlış tartışması yapılır tabi ama şimdi değil:)

Sürekli tekrar, bir konuyu öğrenmenin en kolay yoludur. Aynı ingilizce öğrenmek gibi. Yanlış yapacaksınız, bakacaksınız testinize düzeltip tekrar yapacaksınız. Başarının sırrı azim, ideal ve sıkı çalışmak, bol test çözmek. Yüzlerce hatta binlerce soru çözmeniz gerekir.

Soruları çözerken zamanı iyi kullanın. Çok fazla test çözdükçe kolaylaşacaktır zamanı kullanma yeteneğinizde. Biliyorsunuzdur belki 120 soru için 120 dakika süre tanınıyor. Yani soru başına 1 dakika. Geçmiş sınav sorularına da mutlaka bakın ve hatta çözün. Soruları yanıtlarken kendiniz sınavda gibi düşünün ve dış dünya ile irtibatınızı mutlak surette kesin.

İşe giderken çalıştığınız konuşara otobüsde göz atın. Telefonunuza ya da kayıt cihazınıza kaydedin ve sürekli tekrar edin. Konudan konuya geçmeyin. Her bir testi tamamlamadan başka testlere geçerseniz, kafanız, dikkatiniz dağılır ve öğrendiklerinizi de unutma riskiniz artar.7. Her sorunun size sınavda sorulabileceğini düşünerek yanıtlamaya çalışın. Çözemediğiniz veya yanlış çözdüğünüz sorunun mutlaka doğru çözümünü öğrenin.

Sınava girdiniz diyelim sakın acele de etmeyin. Soruyu okudunuz, yanıt şıklarına dikkatli bakın. Şaşırmanız yüksek çünkü.

KPSS’de başarılar dileriz.

B.A.H

 

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code