Kurban bayramı daha bitmemiş meğer: Yollarda 67 ölü.. Şimdilik

by admin | Cumartesi, Eyl 17, 2016 | 887 views

KAZA
Tatil dönüşü yollarda olan kazalara ve kaybedilen canlara bakınca insan böyle düşünmeden edemiyor doğrusu. Meğer kurban bayramı daha bitmemiş… Her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı rezalet ve facia hüküm sürmekte açıkça anlaşılacağı üzere.. Yollar kan gölüne dönmüş vaziyette… 67 ölü ve 448 yaralı (o da şimdilik, ki inşallah daha da artmaz bu rakam)


Habere göre Kurban Bayramı’nda tatilinin 8’nci gününde yurt genelinde meydana gelenlerle birlikte trafik kazalarında ölenlerin sayısı 67’ye, yaralı sayısı da 448’e yükseldi. Bakanlar Kurulu kararıyla 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatili nedeniyle şehirler arasında trafik artarken, alınan önlemlere rağmen tatil dönüşünde de ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçilemedi. Tatilin ilk 8 gününde saat 17.00’ye kadar meydana gelen toplam 123 trafik kazasında 67 kişi öldü, toplam 448 kişi de yaralandı.

Tatilin 8’inci günü bugün 17 Eylül cumartesi günü saat 17.00’ye kadar meydana gelen 20 kazada 7 kişi yaşamını yitirdi, 67 kişi yaralandı. Bugünkü kazalar; Ağrı, Adıyaman, Kahramanmaraş, Samsun, İstanbul, Edirne, Sivas, Konya, Erzincan, Düzce, Tekirdağ, Aksaray, Zonguldak ve Çorum’da meydana geldi.

Hayatını kaybedenlere Allah rahmey eylesin demekten başka birşey maalesef gelmiyor elimizden.. Tabii bir de böyle bayramlarda uzak mesafelere gitmemeli mi ne? Onu da iyi düşünmek lazım, canlar gitmeden önce.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code