EY Türkiye geçtiğimiz ay bünyesine yeni ortaklar kattı

by admin | Perşembe, Eyl 3, 2015 | 1690 views

EY-RESIMÖzellikle son 20-30 yılda küreselleşen dünyamızda firmaların gereksinimleri hızla değişmiş bulunuyor. Günümüzde ticaret özellikle değişen amansız rekabet koşulları nedeniyle tam da “ekmek aslanın ağzında” sözünü doğrularcasına son derece zorlaşarak, kuruluşların hayatiyetini riske sokacak en ufak bir hatayı affetmeyecek duruma gelmiş bulunmakta.

Muhtelif zamanlarda ama oldukça da sıklıkla takip karşılaştığımız üzere doğru danışmanlık hizmeti almayan birçok bilinen kuruluşun gerek ticari ve gerekse bürokratik ve hukuki açılardan zorluklar yaşayabildiği ve bu tip problemlerin hatta işletmenin hayatiyetini riske sokacak boyutlara bile ulaşabildiği çoğumuzun malumudur.

Dolayısıyla, özellikle de uluslararası düzeyde ticaret yapan veya bunu hedefleyen kuruluşların ve bunların yönetim kadrolarına, bu kadroların doğru kararlar alabilmeleri için gerekli hizmeti verebilecek “bilgi birikimi ve deneyime sahip” firmaların önemi de gittikçe artmış durumdadır. İşte bu tip hizmetler sağlayan kuruluşlar arasında bazıları geçmişteki olumlu performansları sayesinde, bilgi birikimi ve “güvenilirlik” açısından öne çıkabilmişlerdir.

Bunların arasında en önde gelenlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki yıllardır ERNST & YOUNG markası ile bilinen kuruluştur. Günümüzde de EY (Ernst & Young) grubu küresel bazda çalışmakta ve kalite anlayışından ödün vermeden tüm dünyada var olan Global Endüstri Merkezleri vasıtasıyla “denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık” ihtiyaçları konusunda müşterilerine global bir bakış açısı sağlayabilmektedir. Merkezleri, endüstri odaklı bilgilerini paylaşan birer merkez görevi görmekte ve profesyonellerden oluşan küresel ağı vasıtasıyla ilgili endüstride müşterinin daha etkili bir şekilde rekabet etmesini sağlayacak tavsiyeler sunabilmektedir.


Pekiyi, EY acaba nasıl bir küresel yapı içinde hizmet vermektedir?

Organizasyonun küresel yapısı 28 coğrafi bölge ve dört alan altında gruplanmış bulunmaktadır; Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika (EMEIA), Asya-Pasifik ve Japonya. İşte bu yapılanma sayesindedir ki kararlar hızlı alınabilmekte ve ilgili stratejiler doğru bir şekilde uygulanarak yerel ve küresel müşterilere kaliteli hizmet sunma olanağı sağlanabilmektedir.

Bu kapsamda, gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkelerdeki girişimcilere destek vermeyi prensip olarak bilen Ernst & Young, EY Türkiye olarak da aynı hizmetleri ilgili girişimcilere 30 yıl gibi oldukça uzun bir süredir sağlamaktadır. EY Türkiye girişim sermayesi ile yola çıkan küçük firmalardan, değeri milyarlarca dolara ulaşabilecek orta boy şirketlere kadar her boyutta işletme ile çalışmaktadır.

Türkiye’deki hizmetlerine de çok önem veren EY Türkiye bünyesine yeni ortaklar katarak  dinamik büyüme çizgisini sürdürmekte. Nitekim kuruluş geçen ay da  Ahmet Sağlı, Hande Aksoy ve Serdar Sumay’ı EY Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı, Cem Uçarlar ve Damla Harman’ı ise EY Türkiye Denetim Hizmetleri Ortağı olarak yönetim kadrosuna ekleyerek Türkiye’deki ortak sayısını 46’ya yükseltti.

Bu arada konuyla ilgili olarak ülke başkanı Mustafa Çamlıca’nın gerçekleştirdiği EY Türkiye’nin Basın Açıklaması şöyle oldu; Mustafa Çamlıca, yönetim kadrosuna yeni ortakların da katılmasıyla yeni dönemde şirketin hizmet verdiği tüm alanlarda sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme hedeflediğini belirterek şunları ifade etti:

“Küresel ekonomide belirsizliğin egemen olduğu bugünlerde, bu belirsizliklerin daha iyi yönetilmesi için denetim ve danışmanlık şirketlerinin desteğine olan ihtiyaç da giderek artıyor. EY Türkiye olarak son derece yetkin ve donanımlı çalışanlarımızla danışmanlık ve denetim hizmeti verdiğimiz şirketlerin ve dolayısıyla ülke ekonomisinin verimli bir şekilde büyümesine destek oluyoruz. EY Türkiye olarak 2014-2015 mali yılını yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme ile tamamladık. Şirket olarak bu dönemde Türkiye ekonomisi için 1 milyon 300 bin saatlik hizmet ürettik. Gelecek sene bu rakamı daha da artırmayı hedefliyor, kadromuzu bu hedefimiz doğrultusunda güçlendiriyoruz. Bu yıl işe alınacak yeni mezun arkadaşlarımızla birlikte çalışan sayımızı 1300’lerin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Yeni ortaklarımız ile global büyüme stratejimiz doğrultusunda müşterilerimiz, çalışanlarımız ve iş dünyası için daha iyi bir çalışma hayatı oluşturulmasına katkıda bulunacağız.”

ADVERTORIAL

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code