Londra terör olayını takiben Erdoğan Avrupa’ya yine çıkıştı

by editor | Perşembe, Mar 23, 2017 | 465 views

Malum 22 Mart 2017 de Londra’da yine terör olayı oldu ve canlar gitti, insanlar yaralandı. “İnsanlar” hangi din, milliyet veya ırktan olurlarsa olsunlar tabii ki üzüldüler ve bunu ifade ettiler mesajlarıyla. Türkiye’de ise en tepedeki makamda bulunan kişi bu vesileyle yayınladığı mesajda Avrupa’ya üzüntüden ziyade bir kızgınlık ifadesi kullandı. Doğal olarak bu mesajlar hiçbir surette kopmak (belki de acı ama gerçek) mümkün olmayan Batı Dünyasında pek de olumlu izlenimler ve duygular yaratmayacaktır.


Habere göre Erdoğan’ın, “Hiçbir Avrupalı, hiçbir Batılı güvenle huzurla sokağa adım atamaz” sözleri Avrupa’yı ayağa kaldırdı. Independent gazetesi, “Erdoğan az önce Avrupa’daki herkesin güvenliğini tehdit etti” diye yazdı. Erdoğan, Anadolu Yayıncılar Derneği üyeleriyle Saray’da bir araya geldi. Erdoğan’ın buradaki konuşmasında hedefinde yine Avrupa ülkeleri vardı.

Kendisi Batı Dünyası ülkelerine hitaben şöyle dedi:

“Buradan bize parmak sallayan Avrupalılara sesleniyorum. Türkiye; itilecek, kakılacak, onuruyla oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir” diyen Erdoğan yaşananların dünyanın her yerinde yakından takip edildiğini dile getirip, “Siz böyle davranmaya devam ederseniz yarın dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir Avrupalı, hiçbir Batılı güvenle huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Bunun için Türkiye olarak Avrupa ülkelerini demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz”.

KAYNAK: MEDYA (CUMHURİYET)

Like it? Share it!