Mahkeme Dündar ve Gül’ün tutuksuz yargılanmasına karar verdi

by admin | Cuma, Nis 1, 2016 | 941 views

CAN-DUNDAR
Neyse şimdilik bir varta daha atlatıldı, demokrasi adına.. En azından şimdilik.. Mahkeme malum cephenin bütün beklentileri hilafına DÜNDAR ve GÜL’ün şimdilik (en azından) tutuksuz yargılanmasına karar verdi…<

Haber şöyle;

Can Dündar ve Erdem Gül bugün MİT TIR’ları haberlerine ilişkin davada ikinci kez hâkim karşısına çıktığı duruşma 22 Nisan 2016 tarihine ertelendi. Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuksuz yargılanmasına devam edilecek

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün MİT TIR’ları  haberleri nedeniyle yargılandığı davanın ikinci oturumu sona erdi. Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı dava 22 Nisan 2016 tarihine ertelendi. Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuksuz yargılanmasına devam edilecek.


Duruşma sonrası Can Dündar ve Erdem Gül açıklamalarda bulundu.

Can Dündar,”Duruşma salonunda DVD’den izin verildi. O görüntüler izlendi. Neden bunun bir suç olduğunu, neden bunun kamuoyunun neden bilmesi gerektiğini, neden bri gazetecinin buna duyarsız kalamayacağını anlatmaya çalıştım. Suçlamalara tek tek cevap verdik. Avukatlarımız savunmalarını yaptılar. Cumhurbaşkanı’nın ve MİT’in müdahil oldu.

Onların avukatları sorular sordu, onlara cevap verdik. Bahse konu olan terör örgütü ile hiçbir bağlantımız olmadığını tersine bununla mücadele ettiğimizi söyledik. Aksine iktidarın buy konudaki desteğini hatırlattık. Savcının tutuklama yönünde bir talebi olmadı. Sanıyorum birleştirme yönünde bir talebi olacak. Onu da önümüzdeki duruşmada göreceğiz. Henüz belli değil bir dahaki duruşma tarihi.Biz gelen bütün milletvekillerine,dostlarımıza, meslektaşlarımıza, konsoloslara, diplomatlara ve bizi başından beri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.

Bu sadece bizim davamız değil susturulmak istenen diğer gazetecilerin de davası.Yargılanan gazeteciliktir, savulanılan da gazeteciliktir.” dedi.

KAYNAK: MEDYA

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code