Mahmut Uslu: Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi

by admin | Cumartesi, Nis 19, 2014 | 1128 views

MAHMUT-USLUŞike davasında Aziz Yıldırım’ın cezasının Yargıtay tarafından onanması üzerine Fenerbahçe Yönetim Kurulu olağanüstü toplantı yaptı.  Asbaşkan Mahmut Uslu, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Uslu, yaptığı konuşmada ‘Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi’ ifadesini kullandı

Mahmut Uslu sorulara ”Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi kaldı. AYM’nin kararını en kısa sürede vermesini istiyoruz” yanıtını verdi.


Asbaşkan Uslu e-bilet uygulaması ile ilgili sorulara da ”E-bilet uygulaması bana göre çağdışı bir uygulama. E-bilet uygulamasına bu yıl geçmeyeceğiz. Cezası ne olursa olsun Fenerbahçe taraftarını mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Aralarında Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu sanıklar için mahkumiyet kararı verilen dosyaların, Pazartesi günü infaz savcılığa gönderilmesi bekleniyor.

Bu arada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Aziz Yıldırım’ın Şike Davası kapsamında aldığı ve Yargıtay tarafından onanan cezasına yaptığı itirazı reddetmesinin ardından, Yargıtay’ın gönderdiği Şike Davası dosyası İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bugün akşam saatlerinde ulaştı.

Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu cezası onanan sanıkların dosyasının 21 Nisan Pazartesi günü İnfaz Savcılığı’na gönderilmesi bekleniyor. Öte yandan Yargıtay tarafından cezası bozulan sanıkların dosyasının da yine 21 Nisan Pazartesi günü, mahkemesinin belirlenebilmesi için Tevzi Bürosu’na gönderilmesi bekleniyor. Yargıtay 5. Dairesi 17 Ocak da, Aziz Yıldırım’ın Şike Davası’ndan aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezasını onamıştı.

Allah Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’ye selametler versin.

19.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code