Manga ve yeni albümü: “Işıkları Söndürseler Bile”

by admin | Cumartesi, Nis 19, 2014 | 2852 views

MANGA

Türkiye’nin hiç şüphesiz ki en kaliteli pop gruplarından Manga yeni albümüyle tarzını biraz daha şekillendiriyor galiba.

Manga, 2 yıl aradan sonra Yağmur Sarıgül’ün prodüktörlüğünü yaptığı, ”Işıkları Söndürseler Bile” isimli albümle sevenleriyle buluşuyor.

Biri enstrümantal olmak üzere toplam 12 şarkı yer alan albüm de büyük ilgi görecek gibi görünüyor. 14 Nisan’da yayınlanan albümün çıkış parçası ”Fazla Aşkı Olan Var Mı” dijital ortamda müzikseverlerin beğenisine sunulmuştu.

Albümdeki 11 şarkının tamamında Ferman Akgül – Yağmur Sarıgül imzası bulunurken, ”Yaranmaz Aşık” şarkısının sözü ve müziği Aziz Üstün’e ait. ”Bize Müsaade Ettim” şarkısında ise gruba Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Kenan Doğulu eşlik ediyor. Şarkının sözleri Ferman Akgül – Kenan Doğulu ortak imzası taşırken, müziğinde de Ferman Akgül – Yağmur Sarıgül – Kenan Doğulu işbirliği yer alıyor.


Albümün kayıtları gruba ait olan Studion’da kayıtları tamamlandı. ”Işıkları Söndürseler Bile” albümünün mixleri Micheal Patterson, mastering’i ise Paul Logus tarafından New York’ta bulunan PLX Mastering Stüdyoları’nda yapıldı. Fotoğrafları ünlü fotoğraf sanatçısı Charlles Richards ve Maneki Niko tarafından çekilen albümün grafik tasarımı ise Enes Erkan’a ait.

Bu arada albümün ilk video klibi Enes Erkan yönetmenliğinde albümün çıkış parçası olan ”Fazla Aşkı Olan Var Mı” şarkısına çekildi. Grup, ilk albümleri ile başlattıkları animasyon geleneğini bu albümde bir üst seviyeye taşıdı. Enes Erkan ve Vana Film tarafından hazırlanan video klip animasyon tekniği açısından yine ilklere imza atıyor.

Grup üyelerinin kendi albümleri için nedüşündüğüne gelince şunlar kayda değer açıklamalar olarak görünüyor:  ”Bugüne kadar dünyaya hüzün ağırlıklı gözlerle baktık. İlham kaynağımız bizi hep kederlendiren anlarda ortaya çıktı. Hüzün, şarkılarımızın hep büyük bir parçası oldu. Fakat bu albümü yaparken daha farklı baktık dünyaya. Hüzün yine var ama suya dağılan bir kaç renkten birisi. Aslında renksiz olan suyu, mavi olarak bilmek nasıl daha mutlu ediyorsa bizi, müziğe de daha renkli, daha özgürce bakmaktan da öyle mutluluk duyuyoruz. ‘Işıkları Söndürseler Bile’ umudun albümü.”

Bu çocuklara nazar değimesin.. Gerçekten de bunlarda çok cevher var.. Zevkler, keyifle ve takdirle izliyoruz…

19.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code