Mayo ve bikini seçimine dikkat!

bikini-mayolarTatil zamanı geldi çattı. Hanımlar her sene olduğu gibi yine bikini mayo seçiminde kararsız kalacaklar. Eğer vücudunuzu iyi tanımıyorsanız, burada vereceğimiz ipuçları ile kusurlarınızı gizleyebilir, seçimini ona göre yapabilirsiniz.

BELİ KALIN OLANLAR
Beliniz vücudunuza göre kalınsa, ince gösternek için koyu renk tercih etmeli ve bikini yerine mayo giymelisiniz. Verev desenler belinizi olduğundan ince gösterecektir.  Drapeli mayolarda belinizin daha iince görünmesine yardımcı olırlar. Yan tarafları delikli mayolar sizi daha ince gösterecktir.

GÖĞÜSLERİ BÜYÜK OLANLAR
Kesinlikle üçgen kesimli mayo ve bikinilerden uzak durmalısınız. Bu hem büyük gösterecek, hem de kenarlardan taşacaktır. Bikininizin üstü kapalı olursa bu göğüslerinizi toparlar ve daha küçük gösterir. Kruvaze kesimleri deneyin ve iri desenlerden uzak durun

KÜÇÜK GÖĞÜSLÜ HANIMLAR
Göğüslerim daha büyük görünsün diyorsanız, boyundan bağlı modelleri deneyin. Her tip model küçük göğüslü hanımlara yakışacaktır. Ama dolgun görünsün diyorsanızi iri desenler tercih etmelisiniz. Geometrik desenlerde iri görünmesini sağlayacaktır. Küçük göğüslü kadınlar, hemen hemen hangi modeli beğenirlerse giyebilirler. Son yıllarda yeniden çok moda olan boyundan bağlamalı üçgen ve straplez bikinileri rahatlıkla giyebilirler.  Ancak göğüsleriniz normalden bir hayli küçükse, içi dolgulu, push-up’lı sutyenleri, balenli ve süngerli modelleri tercih etmelisiniz.


KALÇALARI GENİŞ OLANLAR
Kalça ve baldırlarınız çok geniş ve yağlı ise, küçük gösternek için koyu renk alt ve açık renk üst seçin. Bu dengeleyecektir. Çok üçgen modellerden uzak durun. Bu çirkin bir görüntü de sergileyecektir. Siyahtan vazgeçmeyin…

KISA GÖVDELER
Kısa gövde bacak boyunuzu uzun gösterir. Ama mayonuz ıslandığı zman bunun tam terside olabilir. Bu nedenle 2 parçalı mayoları tercih edin. Alt tarafta ince çizgilerin olduğu modellerde uygundur.

UZUN GÖVDELER
Eğer böyle bir probleminiz varsa uzun kesimli modelleri tercih edin diğerleri kısa duracağından kötü görünecektir. Mide bölümüzde dairesel şekiller bulunan modelleri seçmeye çalışın.

Vücut ölçüleriniz yada şekli o kadar da önemli değil. Önemli olan size giden modeli seçebilmeniz. En moda bikiniler 2 parça olup midenizi sararak tek parça görünümünde olanlardır. Sadece moda olduğu için değil alt ve üstü ayrı ayrı da takımlayabildiğiniz için de güzeldir.

GÖBEKLİ BAYANLAR
Göbekli bayanlar bikini altlarında ve üstlerinde mümkün oluğunca kapalı modelleri tercih etmeliler. Midenin çok fazla açığa çıkmaması için üçgen bikinilerden kesinlikle uzak durulmalılar. Aksi halde göbekleri çok daha göze çarpar. Bikini altı konusunda da yine üstte olduğu gibi mümkün olduğunca kapalı bir model tercih edilmeli. Özellikle şortlu modellerin yüksek belli kesimleri göbekli bayanlar için ideal. Bikininin kenarı, ipli ya da çok ince olmamalı. Mayo ya da bikinide, düz renkler tercih edilmeli. Aksi halde göbekteki fazlalık desenlerin daha geniş görünmesine neden olabilir. Bikini altının beli yüksek olduğundan denize girip çıktıktan sonra bikininizi biraz kıvırıp güneşlenmeyi deneyebilirsiniz.

Her ne olursa olsun bikini mayo alırken mutlaka deneyin ve zamanınız bol olsun. Sonra pişman olmamak için….

TİN

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code