Meğer STEVEN SEAGAL’ da Türk asıllıymış

by admin | Perşembe, Tem 17, 2014 | 2842 views

STEVEN-SEAGALAksiyon filmlerinin en popüler aktörü olan dövüş ustası SEAGAL İstanbul’da katıldığı bir etkinlikte gazetecilerin sorularını cevapladı ve ilginç mesajlar verdi.

Hollywood efsanelerinden Steven Seagal, Açıkhava konseri öncesi iftara katıldı. Türk insanından dostluk ve saygı gördüğünü dile getiren ünlü oyuncu, Moğollar’dan geldiğini ve Türk olduğunu söyledi


Oyunculuğu ile Hollywood’un efsane ismi haline gelen Steven Seagal, soyunun Moğollar’a kadar uzandığını ve Türk olduğunu açıkladı. Sabah’tan Gökhan Gökduman’ın haberine göre; Thunderbox Avrupa turnesi kapsamında Türkiye’ye gelen Seagal, İstanbul Harbiye Açıkhava’da dün akşam konser verdi.

Seagal Doubletree By Hilton-Moda oteline geldi. Burada medya mensupları ve davetlilerle birlikte iftara katıldı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği Seagal, sofraya oturmadan önce verdiği röportajda “Türk ve Osmanlı tarihi, kültürü, mimarisi ve müziği ile ilgileniyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Türk halkının ramazan ayını kutluyorum, hayırlı Ramazanlar diliyorum. Türk insanından çok büyük bir dostluk ve saygı gördüm. Böyle kutsal bir ayda burada olduğum için de mutluyum” dedi.

Seagal, ayrıca Moğollar’dan geldiğini ve kendisinin de Türk olduğunu söyledi. Sempatik tavırlarıyla etrafında olanların sevgisini kazanan Seagal, bir ara Bosphorus Entertainment’ın İcra Kurulu Başkanı Fatih Mehmet Sağdıç’la sohbetinde dinlerarası ve kültürlerarası barış üzerine çalıştığını belirterek, şarkılarında barışa vurgu yaptığını anlattı. “İnanç insanıyım” diyen Seagal, “Mevlana felsefesini içimde hissediyorum. Budist olmama rağmen ben de sufiyim” ifadesini kullandı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code