Mehmet Baransu’ da gözaltında

by admin | Cumartesi, Ağu 9, 2014 | 990 views

MEHMET-BARANSU-2

GÜNCELLEME: Mehmet Baransu, daha sonra ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 09.08.2014

——————————————————————————————————————————————–

Ergenekon, balyoz davalarının tanınmış basın mensubu ve Twitter’ın en faal üyelerinden Mehmet Baransu’ da sonunda göz altına alındı – beklendiği üzere.


Baransu’nun, “terörle mücadele edenleri hedef göstermek”, “basın yoluyla hakaret” ve “hakaret” suçlarından gözaltına alındığı bildirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu yaptığı açıklamada “Mehmet Baransu hakkında Adana ve Ankara’da 3 ayrı yakalama kararı bulunduğu için İstanbul Adliyesi önündeki basın açıklaması sırasında gözaltına alınmıştır” dedi.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde gece polisler tarafından gözaltına alınan Baransu, halen adliye nezarethanesinde tutuluyor. Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürülen Baransu, yeniden adliye nezarethanesine getirildi.

Diğer taraftan, Mehmet Baransu gözaltına alındığını twitter hesabından, “Gözaltına alındım. Darp edildim polisce. Çağlayandayım” mesajı ile göz altına alındığını paylaştı.

Öyle anlaşılıyor ki, Erdoğan’ın meydanlarda da ifade ettiğ gibi cenaat ve kendisine karşı olanlarla her türlü imkanı kullanarak yaptığı amansız mücadele devam edecek.

Allah ülkeye kolaylık versin.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code