Mehmetçik için eve dönme zamanı geldi mi?

Evet TSK yetkilileri tarafından verilen beyanatlara bakıldığında birçok insanın aklına eminiz bu soru gelmiştir; “Mehmetçik için eve dönme zamanı geldi mi?” Zira yetkililer El Bab’da hedefe ulaşılarak bütün kontrolun ele geçirildiğini belirtiyorlar. ÖSO da orada olduğuna göre normal olarak Mehmetçiğin işinin genel anlamda bitmiş olması gerekmez mi diye düşünüyor insan tabii…  Tabii bir de inşallah diye dua etmeden geri kalmıyor çünkü daha fazla şehit vermekten korkuyor, daha da güneye doğru yürüme teşebbüsünde bulunması durumunda ordumuzun.

Kısaca bir hatırlarsak neler olduğunu Fırat Kalkanı isimli operasyon çerçevesinde;


“Türk Silahlı Kuvvetleri geçen yıl 24 Ağustos’ta, Türkiye sınırının terör unsurlarından temizlenmesi amacıyla Fırat Kalkanı Harekatı’nı başlattı ve Gaziantep’in Karkamış İlçesi’nden, Suriye’nin terör örgütü IŞİD denetimindeki Cerablus kentine geçti. Aynı gün TSK tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu güçleri Cerablus’ta kontrolü sağlayarak, sınır hattında ilerleyini sürdürdü. Sırasıyla Rai ve Dabık bölgelerini de temizleyerek iç kesimlere inen TSK ve ÖSO güçleri, geçen 8 Aralık’ta IŞİD’in Rakka’nın ardından ikinci merkezi olan El Bab’a yönelik harekat başlattı. Günler süren harekatın ardından bir süredir kontrolü sağlandığı El Bab’ın bugün tamamın ÖSO güçlerinin kontrolüne girdiği duyuruldu.”

Bir de tabii madalyonun gerçeklerle yüzleşme zorunluluğu yüzü var ki o da şu; Her halükarda Rusya (tabii ki İran ve Suriye’nin de desteğiyle) bölgede kontrolu tamamen ele geçirmiş durumda. Bölge derken yalnızca El Bab kastediliyor sanılmasın bütün savaş bölgelerinden bahsediyoruz burada. Yine çok açık olan bir husus var ki Türkiye öyle 2 saatte 2 günde filan Şam’da namaz kılma hayallerini çoktan rafa kaldırmış durumda (hatta gömmüş desek daha çok uyacak). Zaten orada bize pek fazla parsa da kaptırmazlar öncelikle Rusya (ve de muhtemelen ABD bir şekilde burnunu sokarsa eğer) ve İran gibi taraflar. Ayrıca biz Suriye’ile hepten papaz durumdayız bir de malum. Onun için iyisi mi kardeşim fazla uzaktaki hedeflere göz filan koymaya kalkmamak daha “HAYIR”LISI gibi görünüyor sanki.

Haydi gelin siz şu Mehmetçiği artık evine yollamaya başlayın yavaş yavaş en iyisi, değil mi ya?

Editör

 

Like it? Share it!