Meral Akşener neden yeni parti kurmuyor?

Ülkücü kanatta bir yıldız gibi parlayan, ve hatta mübalağasız söylersek CHP kanadından bile yüzbinlerce kişinin umut diye görmeye başladığı Meral Akşener neden yeni partşi kurmuyor (Bahçeli sandalyesini korumak için “inanılmaz” işlere imza attığına göre)? İşte bu sorunun cevabı uzun süredir merak ediliyor doğrusu, milyonlar tarafından. Meral Akşener son mülakatlarından birinde buna daha bir açıklık getirdi. Akşener şu açıklamada bulundu;

AK PARTİ’DEN 7 HAZİRAN SEÇİMİNDE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI TEKLİFİ ALDIM


Meral Akşener, AKP’den 7 Haziran seçimlerinde güçlü bir başbakan yardımcılığı teklifi aldığını söyledi. Akşener ayrıca MHP’nin başına geçerse yüzde 25, kendisi parti kurarsa yüzde 12 buçuk oy potansiyeli olduğunu belirtti. 7 Haziran seçimlerinden sonra kendisine dolaylı yoldan güçlü bir Başbakan Yardımcılığı teklifinin geldiğini söyleyen Meral Akşener, MHP Genel Başkanı olması durumunda yüzde 25, kendi partisini kurması durumunda ise yüzde 12.5 oy alacağını gösteren anketleri açıkladı. KRT’de Çağlar Cilara’nın “Haber Merkezi” programına konuk olan Akşener, 7 Haziran seçimleri sonrası bakanlık daveti öncesinde dolaylı yoldan güçlü bir Başbakan Yardımcısı olması yönünde teklif geldiğini söyledi.

ANKET FİRMALARI MHP İÇİN HANGİ OY ORANLARINI VERDİLER?

Meral Akşener şöyle devam etti: MHP’de kongre zamanlarında bir anket firmasında yüzde 27, bir başka anket firmasında yüzde 32, bir başkasında da yüzde 24 çıkmıştı. Fakat 2016 Nisan ayında yaptırdığım ankette, yüzde 49,5 oy almış AKP’nin yüzde 8’i bize geldi. Ondan sonra iktidar bütün gücüyle bu kurultayı engellemek için büyük çaba sarf etti. ‘Hayır’ dediğiniz zaman ‘hayır’ı sonra ‘evet’ ile değiştirme şansınız var. Fakat ‘evet’ çıkarsa bir daha geri getirebilme şansımız yok.

AKŞENER: YÜZDE 61.5’UN ÜZERİNDE EVET ÇIKARSA GEREĞİNİ YAPIP SİYASETİ BIRAKIRIM

Yeni parti mevzusunda Bahçeli’nin artık MHP’nin başından gitmeyeceğine dair bir kanı oluşmaya başladı. Ama şöyle bir meydan okumayla bakıyorum ben duruma; yüzde 12.5 MHP’nin oyu, yüzde 49 AKP’nin oyu. Bu referandumdan yüzde 61.5 AKP ve MHP oyu var. Bu referandumdan ‘evet’ çıkmazsa Bahçeli’nin ne yapacağını çok merak ediyorum. Bunu ilk defa burada söylüyorum; yüzde 61.5 çıkarsa ben gereğini yapacağım, siyaseti bırakacağım.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!