Meral Akşener: “Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel proje ise, onu seçen baş paralel de Sayın Bahçeli oluyor.”

AKSENERYıllardır Türk siyasetinin içinde olan ama özellikle son zamanlarda yıldızı iyice parlayan ve partisini resmen AKP koltuk değneği pozisyonuna düşürerek çöküşe götürmekte olan BAHÇELİ yerine bir umut olarak gündeme oturan Meral AKŞENER CNNTÜRK kanalında verdiği röportajda gerçekten de inaılmaz çarpıcı söylemlerin altına imza attı. Normal ve onuruna düşkün bir siyasetçi için bu laflar edilmiş olsa bu kişi çıkar “adam gibi” cevap verir (mahkeme kararını dinlemiyorum, kurultay filan yok gibi abes ifadeler yerine) ve hatta derhal istifa ederek şu an Türkiye için hayati bir önem arz eden MHP’nin ve hatta BİZZAT Türkiye’nin önünü açardı. Ama malum öyle bir alışkanlık yok bizim SİYASETÇİ sıfatını taşıyan insanlarımızda.

Meral programda sunucunun sorularını cevaplarken çok önemli olarak gördüğümüz şu ifadeleri kullandı:


“MHP’nin Sayın İhsanoğlu’nun önerisi olduğunu biliyorum. Muhafazakar dediğimiz alanın temsilcisi olduğunu ve  Abdullah Gül’le yakınlığını biliyordum. İktidar tarafından da İTÖ başına getirdiğini biliyorum. Ben Sayın İhsanoğlu’nu tenzih ediyorum.  Ekmeleddin İhsanoğlu için de böyle demişlerdi. Şimdi de benim için diyorlar. O dönem sayın İhsanoğlu,  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin adayıydı.  Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel proje ise, onun seçen baş paralel de Sayın Bahçeli oluyor.”

“Biz öncelikle kongre talebinde bulunduk. Bin 153 delegenin karşısına çıkmayı talep ettik. Kendisinin de aday olması halinde, burada bir garanti yok ki şu seçilecek diye. 2 milyon oy kaybı MHP için makul ise bizim için, taban için makul değil. Bunun tartışılması gerekiyor. Kurultayı toplarsınız bu tartışma zeminin oluşturulur. Niye kaçılıyor anlamış değilim.”

Bana destek veren delegelerin sayısını açıklarsam, genel merkez bu gece uyuyamaz.”

MHP Genel Başkanı yerinde siz olsaydınız ne yapardınız? Cevap çok açık esasında değil mi? Ama unutmayın burası Türkiye. Herkesin namustan, şereften, müfterilikten bahsettiği ama neticede “Bir kere olmuşşsa ne olmuş” diye dünyanın en utanmaz ve ahlaksız argümanının arkasına sığınabilecek karakterlere sahip olduğu bir ülke.

Editör
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code