MHP Kurultayı toplandı ve tüzük değişikliği önergelerini kabul etti

by admin | Pazar, Haz 19, 2016 | 948 views

MHP-KURULTAY

Sandalyelerine yapışmış gibi inatla “tabandan” gelen harekete direnmeye devam eden genel başkan ve diğer yönetim mensuplarına rağmen  MHP kurultayı 19 Haziran 2016 pazar günü toplandı.

 Çağrı Heyeti’nin topladığı ve MHP Genel Merkezi’ni yasadışı ilan ettiği MHP Tüzük Kurultayı Akyurt ilçesindeki Büyük Anadolu Otel’de bir araya geldi. Kurultayın geçerli olabilmesi için gerekli olan salt çoğunluk fazlasıyla bulundu. İmza atan delege sayısı kurultayın toplanması için yeterli sayıya ulaştı.


Buna göre çağrı heyeti notere beyan için atılan imzaların toplamının 752’ye ulaştığını açıkladı. Ankara 13. Noterliği ise konuyla ilgili açıklama yaparak “MHP Kurultayı için 659 imza aldık. Kontrol amaçlı sayım sürüyor. Tasdik işlemi Pazartesi günü yapılacak” dedi.  Buna mukabil MHP Genel Merkezi’ne yakın kaynaklar ise 495 imza toplandığını savundu.

Kurultayda Divan Başkanlığı için Meral Akşener’in desteklediği Musavvat Dervişoğlu ile Sinan Oğan’ın desteklediği Hasan Hüseyin Türkoğlu aday oldular ve genel başkan adaylarının kısa süren bir kulis çalışmasını takiben Dervişoğlu 456, Türkoğlu 170 delegeden imza aldı ve Dervişoğlu tek aday olarak Divan Başkanı oldu.

Bildirildiğine göre, MHP’de muhaliflerin tüzük değişikliğine ilişkin tüm önergeleri oy birliğiyle kabul edildi. Muhalifler de 10 Temmuz’da yapılacak seçimli genel kurula katılacak. Muhaliflere verdikleri destek nedeni ile partiden uzaklaştırılan MHP’lilerin geri dönmelerinin önü de açılıyor. Ancak MHP Genel Merkezi, tüzük değişikliği için 3’te 2 şartının arandığını belirtiyor.

Evet görüldüğü gibi MHP ile ilgili gelişmeler adeta bir aksiyon filmi gibi devam edecekmişcesine bir görüntü veriyor. Bakalım genel başkanın tabandan gelen talebe direnme gayreti daha ne kadar devam edecek. Kendisi bu harekete gönül verenlerin sesine en azından bundan sonra kulak vererek MHP tarihine saygıyla hatırlanacak olan bir genel başkan olarak geçmeyi başarabilecek mi?

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code