MHP milletvekilinden sert açıklama: AK Parti ülkücülüğü istismar ediyor

Referanduma artık haftalar kala MHP’deki çatlak giderek büyüyor ve ortam gerginleşiyor. Son olarak da MHP milletvekili Atilla Kaya’dan çok sert bir açıklama geldi referandum faaliyetleriyle ilgili olarak. MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Denizli’de başkanlık sistemine ‘hayır’ diyen partililerle bir araya geldiği toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki yıllarda “Gerekirse papaz elbisesi bile giyerim” dediğini hatırlatarak, AK Parti zihniyetinin istismar etmediği hiçbir konu yoktur. Bugün de Türklüğü, Türk milliyetçiliğini, ülkücülüğü istismar etmek istiyorlar” dedi.


Denizli’deki Avşar Düğün Salonu’nda düzenlenen ‘Milli İradenin Önemi’ konulu konferansa MHP Denizli eski İl Başkanı Yasin Öztürk, MHP Burdur eski İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Denizli Ülkü Ocakları eski başkanlarından Suat Başaran ve Harun Istık ile muhalif partililer katıldı. MHP’nin muhalif isimlerinden İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, konferans için kendilerine önce Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nin tahsis edilmesine rağmen toplantıdan bir gün önce iznin iptal edildiğini belirterek, şöyle dedi:

“Yetkililer gaflete düşerek, bizim de ‘Evetçi’ olduğumuzu zannederek, alelacele bu izni verip daha sonra bu ucube tasarıya hayır oyu vereceğimizi öğrendikleri zaman da sizlerle buluşmamızı engellemeye çalıştı. Türkiye’nin geleceğini yakından ilgilendiren bir anayasa değişikliği seçimini yaşayacağız. Sistem değişikliği konusu, üzerinde kumar oynanacak bir konu değildir. Bu sistemin dünyanın hiçbir yerinde uygulaması yok. Bunun neticelerinin ne olacağını kestirebiliyoruz. 200 yıldan beri bir takım eksikliklerine rağmen millet olarak bir parlamenter sistem tecrübemiz var. Şimdi siz bunların hepsini yok sayıyorsunuz, silip atıyorsunuz.”

Bakalım MHP tabanı yönetimin izlemiş olduğu politikaları nasıl değerlendiriyor, işte bunun cevabını referandumda göreceğiz en yakından. Tabii MHP diye br partinin yaşamını sürdürebilmesi diye bir risk de söz konusu olmaz inşallah diyoruz bu arada.

KAYNAK: CUMHURİYET

Like it? Share it!