Milletvekilinin skandal açıklaması: “Dinsiz inançsız partinin adamı”

HALACOGLUTürkiye’nin ikinci ana muhalefet partisi MHP’nin “ÖNDE GELEN” (??) temsilcilerinden olan HALAÇOĞLU isimli kişi öyle bir açıklama yaptı ki buna tam da büyük GAF derler. Bu kişi ülkeyi ve milleti resmen ve hem de dini alet etmek yoluyla KAMPLARA BÖLEN malum kişilerin ekmeğine yağ sürercesine inanılmaz bir ifade kullandı meclis başkanı seçimi ile ilgili olarak.. Hatta şöyle bile ifade edebiliriz: “Akım derken ……. dedi” ve kendi partisini dahi müşkül duruma soktu kamuoyu gözünde..

Böyle bir aşağılık ifadeyi kullanan kişinin hala mecliste olması, bizlere kalite hakkında önemli bir fikir veriyordur sanırız. Kendisini şiddetle kınıyor ve bu konuda Sayın Metin FEYZİOĞLU’nun FB ortamında yazmış olduğu değerli yazıyı paylaşmak istiyoruz affına sığınarak. Şöyle diyor Sayın FEYZİOĞLU:

“DİNSİZ İNANÇSIZ PARTİNİN ADAMI”

Evet, MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu böyle demiş, Deniz Baykal’ı desteklememe gerekçelerini açıklarken.


MHP kime oy vermiş, kimi desteklemiş benim meselem değil. Koalisyona girer mi girmez mi, bilmem.

Ancak bu sözlerini geri almadıkça Sayın Halaçoğlu, bundan böyle AKP’ye veya Cumhurbaşkanı’na kutuplaştırıyor, düşmanlık yaratıyor diyemez.

Ne demek dinsiz, inançsız parti? Durup düşündün mü Yusuf Hoca bu ettiğin laf, laf mı diye? Kastettiğin dinsiz inançsızların partisi demek ise, vah ki vah senin profesör sıfatına. Sen mi ölçüp tartıyorsun kim dindar kim değil diye? Hem sana ne CHP’ye veya bir başka partiye, hatta kendi partine oy verenlerin dininden imanından. Cenab-ı Allah tövbe haşa seni mi vekil tayin etti eline bir dindarlık ölçme tartısı verip? Yok, sen ettiğin lafı duymuş olamazsın Yusuf Hoca.

Şimdi diyeceksin ki, ben demiyorum, başka insanlar böyle derdi diyorum. İlke, doğru bildiğini kimseden çekinmeden söyleme, ne olursa olsun doğruyu yapma vs vs vs…. Hmm…. Bu değerlere atıf yaparken bundan böyle bir kez daha düşün hocam. Çünkü “biz böyle düşünmüyoruz, başkaları böyle düşünür diye korktuğumuz için böyle davrandık” dedikten sonra, ne desen boşta kalır artık Hocam.

Bakın bir kez daha söylüyorum, MHP Meclis Başkanlığı seçiminde kime oy vermiş kime vermemiş hiç karışmam. Benim cevabım, bu düşmanlaştırıcı sözlere.

Ve… milyonlarca insana dinsiz imansız demeye getiren Yusuf Hoca’ya üzülerek bu sözlerini aynen İADE EDİYORUM.

Not:

Hocam, bu yaptığın doğru değil. Sana hiç yakışmadı. Bu millet bu kutuplaştırmalardan bıktı. Bıktığını da sandıkta gösterdi. Gel, bunun bir parçası olma. Hiç olmazsa sözlerim yanlış anlaşıldı falan de. Bu sözlerle anılma siyasi tarihte.

 

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code