Muhalefetin en iyi cumhurbaşkanı adayı kim olabilir?

by admin | Pazartesi, Haz 2, 2014 | 1144 views

BUYUKERSEN
Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken iktidar bütün şartları evirip çevirip kendi (daha doğrusu liderleri) lehine oluşturmaya çalışıyor uzun zamandır. İnceden inceye hesaplar kitaplar yapılıyor. En ufak bir şeyi bile gözden kaçırmama gayreti var iktidar kanadında, malum adaylarını köşke çıkarabilmek için.. Dolayısıyla iktidar açısından açık olmayan bir durum mevcut değil..

Muhalefet kanadına gelince, her zamanki gibi arkada toz yutmaya devam ediyor beyler..

Ne CHP ne de MHP henüz adaylarını veya hatta imkanı varsa ortak adaylarını belirleyip ilan edebilmiş değiller.. Zira, söz konusu adayla ilgili gerekli propaganda / kampanyaları da ona göre yürütebilmek için zaman gerekli doğal olarak.. Muhalefete oy verenler dört göz (ve koca bir umutla) bekliyorlar sıkı bir aday çıkabilir mi diye, iktidarın başı ile gerçekten de kora kor yarışabilecek ve hatta AKP taraftarı ama ılımlı ve aklı başında kişilerden de oy alabilecek..


Her ne kadar bir aday (veya adaylar) ilan edilmediyse de henüz, birkaçının ismi ön plana çıkmaya başladı bile.. Hatta bazıları hem CHP hem de MHP seçmeninden oy alabilecek bazı özelliklere sahip..

Bunların içinde en önemlisi şüphesiz ki Eskişehir’in müthiş başarılı Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen. Bu muhterem kişinin şu ana kadar en ufak bir falsosunu duymadı kamuoyu. Tam aksine bu değerli bilim adamı Eskişehir’i bir dünya markası haline getirmiş bulunuyor bilimsel, dürüst ve tarafsız bir yönetimle.

Çok aşırı söylem veya eylemler içinde hiçbir zaman bulunmamış olması da hocanın adaylık ve başarı şansını kuvvetlendiriyor… Özellikle CHP ve MHP seçmeninin katiyetle sıcak bakacağı bir isim olarak (hatta ılımlı ve Türkiye’nin daha fazla gerilme ihtimali ve olası kötü sonuçlardan endişe duyan aklı başında bir kısım AKP seçmeninin bile)..

Diğer adaylar arasında ismi geçen Emine Tarhan’ın (ki çok muhterem bir şahıstır bizce) erkekler arenasında yarışabileceği bir ülkede yaşadığımızı sanmıyoruz, henüz.. (maalesef tabii)

Mansur Yavaş’ın bizce fazla şansı zaten olamayacaktır köşk için.. Bizce daha fazla karizma gerekecektir, üstelik de kendisi Ankara Belediye Başkanlığı seçimlerinden oldukça yıpranmış vaziyettedir.

Keza MHP’nin üzerinde durduğu Meral Akşener’ de erkek egemen bu ülkede yeteri kadar güçlü bir performans sergileyemeyecektir bu yarışta..

Dolayısıyla şapkayı bir an önce önüne koyup karar vermek ve doğru adayı (tercihen ortak aday hatta) yukarı doğru itmeye başlamak gerekir, eğer başarılı bir netice isteniyorsa, muktedir iktidar karşısında..

Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code