Muhalif gazeteci ve duayen Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli’ de hakaret nedeniyle tutuklandı

Hükümete ve iktidarı elinde bulunduran şahıslara muhalif fikirler belirten ve bunları halkla paylaşan birçok fikir (ve kalem) insanı gibi Ortadoğu konusunda en uzman gazetecilerin başında geldiği herkesce kabul edilen Suriye doğumlu Hüsnü Mahalli’ de nasibini alarak parmaklıklar arkasını boylamış oldu. HalkTV isimli TV kanalında tanınmış gazeteci Ayşenur Arslan’ ile Medya Mahallesi isimli programa sık sık çıkan Mahalli uzun süredir hükümetin Ortadoğu bataklığında yanlış tercihler yaptığını ve bu yüzden ileride ülkemizin sıkıntı çekeceğini ısrarla belirtiyordu. Nitekim bugün (uzun süredir) yaşadıklarımız ve bölgede yaşananlar da herhalde çok farklı olmadı.


Habere göre, Hüsnü Mahalli, savcılıktaki ifadesinde, AKP’nin IŞİD ve El Nusra terör örgütleri konusundaki değerlendirmelerinin Türkiye’yi uluslararası camiada zora sokacağını anlattığını aktardı. Mahalli, 2011 yılında dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiyesiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu söyledi. Mahkemeye sevk edilen Mahalli tutuklandı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince önceki akşam evinde gözaltına alınan gazeteci Mahalli, Vatan Caddesi’ndeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde götürüldü. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla Hüsnü Mahalli tutuklandı.

Bugün gücü elinde bulunduran kişi ve kurumların adeletin ve tarafsız vicdanın sesini çok daha fazla (ve doğru şekilde) dinlemeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code