Muharrem İnce: Türkiye teröre yardım eden ülke konumunda

by admin | Cumartesi, Eyl 20, 2014 | 1618 views

MUHARREM-INCE-4
49 rehinenin yurda çok şükür sağ salim dönnmesini takiben birçok çevreler hükümeti kutlarken, bazı muhalifler de çok sert tepkiler verdi. Bunlardan biri de CHP yalova milletvekili Muharrem İnce oldu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek AKP hükümetini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.


İnce burada şunları söyledi: “Sabah saat 06.00’da televizyonu açtığımızda komediyle güne başladık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı diyor ki, bir büyük operasyon yapıldı, 49 rehineyi de kurtardık. Ya sizin hırsız olduğunuzu biliyorduk da yalancı olduğunuzu da öğrenmiş olduk. Bu kadar net. Ne operasyonu, kimi kandırıyorsunuz siz? Bir çapsız, bir hırsız, pek çok arsız bir araya gelmiş devleti yönetiyorlar. Bir tiyatro oynuyorsunuz. Sosyal medyada öyle ilginç yorumlar okuyorum ki, ‘vekilim hükümeti kutlamayacak mısın?’ Neyi kutlayacağım kardeşim? Türkiye’yi rezil etmişsin. Sınırlarını kevgire çevirmişsin. 2 milyon Suriyeli Türkiye’de geziyor. Sanki CHP iktidarında rehineler vardı, AKP geldi sanki bu rehineleri kurtardı. Neyini kutlayacağım memleketi rezil etmişsiniz”.

İnce, Türkiye’nin 30 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olduğunu hatırlatarak, “Böyle bir ortamda 30 yıldır terörle mücadele eden Türkiye, ne yazık ki dış dünyada artık, teröre yardım eden bir ülke konumuna geçti. Artık IŞİD’e, diğer terör örgütlerine silah, malzeme veren, lojistik destek sağlayan, onları hastanelerde tedavi eden bir ülke olduk. Terörist tedavisi için özel kanun çıkardılar. Bütün bunlar hepimizin gözünün önünde oluyor. Kuveyt Büyükelçisi posta koyuyor Türkiye Cumhuriyeti’ne. CHP’li milletvekillerini kamplara almadılar, TIR’ları aratmadılar, böyle bir noktada Türkiye’de şimdi rehinelerimizin kurtarılmasına tabii ki seviniyoruz. Buna bir itirazımız yok. Ama orada rehin olan 49 vatandaşımız değildi aslında, 76 milyon Türkiye idi. Böyle bir noktada bir genel seçim yaşayacağız şimdi. Başarılı olmaya mecburuz” dedi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code