Müjde: iPhone kullanıcıları artık şarj problemi yaşamayacak

by admin | Perşembe, Tem 17, 2014 | 1203 views

IPHONE-SARJ
Cep telefonu hayatımıza girdiğinden beri – ki bugün kıyas edilemeyecek kadar yoğun kullanımı var – en büyük problem şarj ömrü olmuştur. Hatta birçok telefon “bizim ürünümüzün şarjı daha uzun gidiyor” argümanını kullanarak satış yapmayı hedeflemiştir. iPhone markalı telefonlar da bu problemden nasibini fazlasıyla almıştır.

Şimdi – pek yakında – yeni bir dönemin başlayacağı görülmektedir. Şöyle ki; iPhone pil şarj ömrünü uzatmak için ciddi bir çalışma içinde girmiş bulunuyor, bildirildiğine göre..


Bildirildiğine göre, İngiltere’de yerleşik Intelligent Energy firması yaptığı açıklamada ortak çalıştığı “uluslararası bir elektronik şirketiyle” ve “ABD’de önde gelen kaynaklarla” bir dizi patent satın aldıklarını söyledi. İki firma, şu sıralar “yakıt hücreleri” yoluyla elektronik cihazlara günlerce ve hatta haftalarca güç sağlamak üzere çalışıyorlar. Daily Mail’in haberine göre, Intelligent Energy’nin yakıt hücreleri, hem doğa dostu, hem de verimliler ve böylece pili uzun süre dayanan, çevreye saygılı elektronik cihazların üretimine izin veriyorlar.

Apple ile Intelligent Energy arasındaki ortaklığın fısıltılardan ileriye giden kanıtları da var. Intelligent Energy’nin COO’su Joe O’Sullivan’ın daha önce Apple’da görev yapmış olması ve şirketin Apple’ın Cupertino’daki yönetim merkezine yakın bir yerde, San Jose, Kaliforniya’da bir ofis açması, ortaklığın gerçek olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Bu arada Intelligent Energy firmasının Suzuki ve Boeing gibi firmalara teknoloji satan bir teknoloji kuruluşu olduğunu da belirtelim ve iPhone’dan gelecek böyle bir yeniliğin de kullanıcıları şüphesiz mest edeceğini belirtelim.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code