Mutlu son: Kanarya ve Yıldırım aklandı

by admin | Cumartesi, Eki 10, 2015 | 2617 views

AZIZ-YILDIRIMSon yıllarda kamuoyunu en çok meşgul eden Fenerbahçe’nin şike ile suçlandığı dava nihayetlendi ve Aziz Yıldırım suçsuz bulundu. Böylece Kanarya’ da aklanmış oldu.

Şimdi merak edilen husus şudur ki 4 Temmuz’da Fenerbahçe’nin üzerine SIRF tiraj veya satılık olduğu için çullanan BASIN ne yapacak? Fenerbahçe’yi yıllarca şampiyon olduğu halde Avrupa’dan men ederek on milyonlarca dolar zarara girmesine neden olan TFF ve UEFA nasıl bir pozisyon alacak..?

İşte bunları önümüzdeki günlerde yaşayarak göreceğiz. Ama birşey çok açık ki gün Fenerbahçe’nin günü artık. Komplonun tamamen çöktüğü gün gibi meydanda. Yani ne cemaat ne de malum muhterem ele geçiremedi Fenerbahçe’yi. Kanarya Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak kalmaya devam edecek.


Bu arada bugün herkesin heyecanla beklediği şike davasının son celsesi görüldü. Evet, Y”enilenen Şike Davası’nın” 6. ve son duruşması İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Savcı Abdullah Mirza Coşkun, bir önceki duruşmada, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu sanıklar için beraat istemişti. Mahkeme, sanıkların ‘suç örgütü kurmak’ ve ‘şike’ suçlarından beraatlerine karar verdi. Ayrıca, tüm DVD ve tapelerin de imhasına karar verildi. Kararların oybirliği ile alındığı bildirildi.

Futbolda şike davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 36 sanığın “şike” ve “örgüt” suçundan beraatine karar verdi.

Heyet, sanık Aziz Yıldırım’a “örgüt kurmak” suçundan verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezasını iptal ederek, yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması gerekçesiyle Yıldırırım’ın beraatine hükmetti. Mahkeme heyeti, sanık Yıldırım hakkında Fenerbahçe’nin 2010-2011 sezonunda İBB, Karabük, Ankaragücü ve Sivasspor ile yaptığı maçlarda  “şike”, Trabzonspor-Bursaspor, Eskişehir-Trabzonspor ve Trabzonspor-İBB maçlarında ise “teşvik primi” suçlarından verilen 3 yıl 9 aylık hapis cezası ve 1 milyon 312 bin 500 liralık adli para cezasının iptaline karar vererek, bu suçların sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığı gerekçesiyle Yıldırım’ın beraatine hükmetti.

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code