“Namaz kılmayan hayvandır” ifadesi ve CHP vekilinin cevabı

by admin | Pazartesi, Haz 13, 2016 | 691 views

TIFIL-130616“Namaz kılmayan hayvandır” ifadesi ve CHP vekilinin cevabı

Sayın Genel Başkan KILIÇDAROĞLU’na mesajdır:

Sayın KILIÇDAROĞLU, mutlaka malumunuz olmuştur ki hem de unvanında “profesör” kelimesini taşıyan ama esasında maalesef bizce “kör cahil” bir kişi (??) milletin televizyonu TRT de “namaz kılmayan” vatandaşı hayvan olarak nitelemiş bulunmaktadır.

Hiç şüphesiz ki bu kişiyi oraya çıkarmış olan “gülücüklü” vatandaş da bu kişinin nasıl bir densizlik yaptığının farkındadır. Lakin bu program sorumlusu ya bu durumu önemsememiş ve içinden “oh iyi ki de böyle bir hakaret salladı üstat” diye düşünmüş veya diğer bir ihtimal olarak da bu aşırı dinci kesimin programı dahilinde bu işe zaten çanak tutma görevini başarıyla yerine getirdiğine inanmıştır .. Üçüncü bir olasılık da programcının “saf” olabileceği hususudur ki böyle düşünürsek muhtemelen bizler kendimizi saf yerine koymuş oluruz…

Programcı muhtemeldir ki görev kapsamı içinde kalmış ve böyle aşağılık bir ifadeye doğaldır ki müdahale etmemiştir “Efendim, bu şekilde bir ifade doğru olmayabilir çünkü birçok vatandaş bunu doğrudan kendilerine yapılmış bir hakaret gibi telakki edebilirler” şeklinde..


Bu profesör ünvanlı cahile özellikle sosyal ortamda çok da yerinde ve hatta yakışan, diğer bir deyişle fazlasıyla hak ettiği cevaplar verildiğini görüyoruz. Diğer taraftan siyaset sahnesinin bazı oyuncuları da bu densizliği yapan kişiyi yermiş bulunuyorlar. Bunlardan bir tanesinin de bir CHP grup başkanvekili olduğunu görüyoruz bu arada.

Yalnız hem de CHP’de üst düzey siyasetçi ve parti içi yönetiminde görevli olan bu kişi bile maalesef ülkemizdeki yetişmiş (tabii ki gelişmiş anlamında) insan seviyesi hakkında ciddi bir fikir veriyor insana. Beyefendi, TRT de “namaz kılmayanlara aklı sıra hakaret fiili işlemiş bulunan profesör unvanlı kişiye” cevap verir ve ona hakaret etmeye çalışırken bir taraftan da hayvanlara hakaret ediyor bizce. Zira bu kişiye “hayvan sensin hatta, eşş …. “ diye küfür ediyor, görünürde..

Fakat “pek” değerli CHP’li siyasetçi düşünemiyor ki, özellikle kendi partisine oy veren kesim içinde hayvan dostları oldukça önemli bir kalabalık oluştururlar ve onların hayvanları da, bu gruba hakaret eden o “prof” isimli kişiden ve de birçok gelişimini tamamlayamamış insandan daha değerlidir. Bu CHP’li siyasetçi örneğin halk arasında maalesef aşağılanan köpek denilen mahlukun, “esasında insan için ne kadar değerli bir dost olduğunu”, ailesini nasıl koruduğunu ve gerektiği zaman sahibi veya ailesi için düşünmeden canını bile vereceğini ya bilmemektedir, ya da milyonlarca kendi seçmeninin duygularını önemsememiştir.

Onun için bu satırların sahibi kendisini hem de bir CHP li olarak şiddetle yermekte ve bundan sonra birisine hakaret için “hayvan” kelimesinden ziyade biraz düşündüğü takdirde kolaylıkla bulabileceği başka kelimeler kullanmasını özellikle rica etmektedir. Hele hele bu kişinin CHP yi özellikle temsil ve yönetme adına seçilmiş ve görevlendirilmiş olması dolayısıyla umuyoruz ki zatıaliniz de “kalite” adına gerekli bir uyarı yapmanın faydalı olacağını düşünürsünüz. Zira biliyoruz ve inanıyoruz ki “kalite” denen ve eksikliği yüzünden ülkemizin en büyük problemi olmaya devam eden bu kavramın ne kadar önemli olduğunun “farkında” olan ender siyasetçilerden biridir Kemal Kılıçdaroğlu…

Saygılarla
Gerçek bir hayvan dostu

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code