Niğde Ulukışla yakınında terörist saldırısı: 4 şehit

by admin | Perşembe, Mar 20, 2014 | 1988 views

NİĞDE TERÖR SALDIRISITam terörist hareketler azaldı diye sevinirken,  ve de seçimlere beş kala Niğde Ulukışla- Adana otoyolunda Gedelli mevkiinde bir gasp edilen kamyonetten yol kontrolü yapan jandarma timlerinin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı, olayda 1 polis memuru ile 2 askerin şehit olduğu 3 askerin yaralandığı bildirildi. Bu arada kamyonetin sürücüsünün de hayatını kaybettiği öğrenildi.


Saldırı Ulukışla-Adana otoyolu 7’nci tünel çıkışı Cebelli viyadüğünde saat 11.00 sıralarında meydana geldi. İddiay göre Ulukışla yönünde giden 55 K 088 plakalı kamyonetten uzun namlulu silahlarla uygulama yapan jandarma timlerinin üzerine ateş açıldı. İlk belirlemelere göre saldırıda  1 polis memuru ile 2 askerin şehit oldu. 3 askerin de yaralandığı bildirildi.

Yaşanan çatışmada kamyonetin sürücüsü de yaşamını yitirdi. Saldırıyla ilgili, iki teröristin yakalandığı, kaçan bir teröristin de arandığı öğrenildi.

Saldırganların Aksaray’a kaçma ihtimali üzerine polis alarma geçti. Polis, Aksaray- Adana karayolunda bariyerler oluşturup önlem aldı. Çelik giyen yaklaşık yüz polis uzun namlulu silahlarla beklemeye başladı. Polis, kentin farklı noktalarında da önlemlerini artırdı.

Başbakan Erdoğan Sakarya mitinginde Niğde’de yaşanan saldırı hakkında bilgi verdi.

Erdoğan şunları söyledi; “Niğde’den bir acı bir haber aldım. Ulukışla ilçesinde jandarma ve polismize alçakca bir terör eylemi yapıldı. 2 askerimiz ve bir polisimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 3 saldırgandan 2’si sağ olarak yakanlandı. Biri aranıyor. Saldırganların ağır durumda olduklarını az önce söylediler.”

20.03.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code