OBAMA ve HOLLANDE’ da yol yapıyor mu?

by admin | Perşembe, Tem 10, 2014 | 994 views

OBAMA-INSAAT
Son günlerin popüler SÖYLEMİ şöyle; “Cumhurbaşkanlığı oturma makamı değildir..”

Bunu kimin tekrar tekrar ve adeta “SEÇİM SLOGANI” olarak kullandığı malum.. Şimdi kendisine sorması gerekiyor “yürekli” bir basın mensubunun (varsa..); Muhterem BB, bu ifadenize göre mevcut Cumhurbaşkanı’ da makamında “OTURMUŞ” mu oluyor görevi boyunca.. Gerçi, kendisi masasına gelen yasaları “onaylarken” oturmuştur herhalde.. Bayağı onay olduğunu da hatırlarsak bir an için…

Diyorsunuz ki “Ben farklı cumhurbaşkanlığı yapacağım.. Bu makam oturma makamı değildir” .. Vallahi kusura bakmasın kimse ama, bu sizin ifadenizden mevcut CB’ nın da oturmuş olduğu anlaşılıyor.. Neyse bu ikinizin arasındaki bir mesele herhalde.. Nasılsa “anlaşırsınız”..

Diğer bir konu var ki bizce çok daha net ve basit görmesi, anlaması ve analiz etmesi… Diyorsunuz ki cumhurbaşkanı olunca yollar yapacağım.. Şantiye şantiye dolaşacağım vesaire.. – ve de sizce zaten de normal olan buymuş..


Allah rızası için bir daha bakın da öyle söyleyin muhterem.. Eskiden yani bundan 20 sene önce filan olsaydı belki insanlar bunu “yerdi”.. Ama inanın ki birazcık aklı olan ve medyayı takip eden “tarafsız” vicdan sahipleri (evdeki yüzde 35 akları kastetmiyoruz tabii) bugün CLINTON, BUSH, OBAMA, HOLLANDE vesaire gibi “önemli” ve batı standardında devlet başkanlarının böyle “şantiye, yol, köprü” işlerine filan “HİÇ Mİ HİÇ” karışmadıklarını çok iyi görebiliyorlar.. Ama siz Azerbaycan (ALIYEV), Özbekistan (KERIMOV), Kırgızistan (NAZARBAYEV) vesaire gibi ülkelerin devlet başkanlarını örnek veriyorsanız eğer o başka iş tabii. Oralarda, bu arkadaşlar keselerini doldurmak için bittabi ilgilenirler bu “ŞANTİYE” işleriyle.. Ama evvel Allah sizin zaten öyle bir derdiniz yok, kese doldurmak filan gibi.. Öyleyse, size Sayın İHSANOĞLU’ nun dediği gibi YOL YAPMAK değil yol göstermek yakışır. Zaten, siz yol yapmakla meşgulken ülkenin birçok yerinde, birçok meselesi ile ilgili olarak insanlar yollarını da şaşırabilirler. Onun için siz siz olun saygıdeğer rakibinizin ifade ettiği gibi siz siz olun yol yapmak yerine “YOL GÖSTERMEYİ” hedefleyin.

İnanınız ki, o zaman bu devlete, pardon dil sürçmesi oldu MİLLETE çok daha büyük hizmetler vermiş olursunuz.. Zira, o yolu yapacak binlerce mühendis ve müteahhit (hatta muhterem Binali Bey bile var) malum.. Ama, sizin deneyiminize sahip “YOL” gösterecek mühim devlet adamı sanıyoruz pek de yok (sizin ifadelerinizden de çıkarıyoruz)…

İzninizle bu yazıyı şöyle bağlayalım; İYİ Kİ VARSIN İNTERNET.. İYİ Kİ VARSIN TWITTER.. (Biraz ilgisiz gibi mi göründü? Yok canım bir daha düşünün lütfen..)

EDİTÖR

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code