ODTÜ “Türkiye böyle olmasın diye direniyor”: Ali Doğan (Konuk Yazar)

OPINION-2-300x274Facebook ortamında paylaşımlarını takip ettiğimiz değerli kardeşimiz Sayın Ali DOĞAN Bey özellikle paylaşmamızı da isteyerek aşağıdaki yazıyı kaleme almış bulunuyor. Değerli Doğan’ın ifade ettiği şeylere katılmamak mümkün değil. Evet, “Ey Türkiye ne zaman jeton düşecek de uyanacaksın? Memleketi adım adım nasıl bir karanlığa sürüklemek istediklerini ne zaman kavrayacaksın?”

Ayrıca Sayın Doğan aşağıdaki videoyu da paylaşıyor, insanlık onurunu zedeleyen görüntüleri…

Aklına eline sağlık yazarın

Editör

“ODTU, Türkiye Böyle Olmasın Diye Direniyor.

Ey millet bu nasıl olabilir. Günlerdir ODTÜ’deki olayları “Yandaşlar” koro halinde çarpıtıyor, saldırıyorlar.

Vay efendim ODTU’ de namaz kılanlara saldırılmış. Olayı günlerdir konuşuyoruz. ODTU’ de 1 cami ve 6 adet de, hatta Yurtlardakileri teker teker sayarsanız 11 adet de mescit vardır ve 40 yıldır özgürce herkes orada namazını eda eder. Ama şimdi okulda bir grup IŞID sempatizanı çıkmış sokakta, parkta, stadyumda gösteriş ve IŞID vari propaganda için namaz kılmaya başlıyor. Gidip efendice camide ya da mescitte kılmıyorlar. Sonra da bir grup genç bu provokasyona maalesef düşüyor ve kavga çıkıyor.

Kardeşim burası Afganistan, İran, Suudi Arabistan değil, Burası El Nusra, El Kaide, IŞID kampı değildir. Burası çağdaş bir bilim yuvasıdır. Burası üniversite. Siz nasıl öğrencisiniz? Amacınız” kavga çıkartıp okulu basıp, kafanıza göre imamları göreve getirip burayı da gerici yobaz uygulamalarınıza alet etmeyi“ mi planlıyorsunuz? Bunu kimse yemez yutmaz. Hayatınız yalan dolanla milleti kandırmak, beyin yıkamak, algı operasyonu yapmak. Millet bu yalan dolana prim vermeyecektir artık.”


Sayın Ali Doğan devamla aynı konuyla ilgili şu paylaşımı da yapıyor;

DİREN ODTU…

Türk halkı yeni bir yalan, propaganda ve sahtekârlıkla karşı karşıya. Olay tıpkı başörtülü bacımın üzerine idrar yaptılar, camide içki içtiler yalanının ve yüzsüzlüğünün ODTÜ versiyonu. Yandaşlar ve hükümranlar koro halinde ODTU’ye saldırıyorlar, yalan ve iftira atıyorlar. Vayy efendim ODTU’de namaz kılanlara saldırılmış. Oysa ODTU’de 2 cami ve 11 mescit vardır ve 45 yıldır insanlarımız özgürce ve efendice bu kutsal mekânlarda namazlarını ifa ederler. Allahın namazını siyasi amaçlı şova dönüştürmezler.

Olayın aslı şudur: Bir grup aşırı dinci militan öğrenci, IŞID, El Nüsra ve El Kaide sempatizanı gibi, kasten ve kışkırtma amaçlı olarak, sanki okulda cami ve mescit yokmuş gibi, sokakta, parkta, stadyumda toplu namaz şovu yapmaya başlamışlar, bu provokasyona düşen bir grup öğrenci ise maalesef bunlarla kavgaya tutuşmuştur.

Olayın her ikisi de yanlıştır. Ama kışkırtma planlıdır bu besbelli oldu. En alt kademeden en üst kademeye kadar tüm iktidar unsuları bu bahane ile ODTU’ye saldırmaktadırlar. ODTU bir bilim yuvasıdır, IŞID vari şov yapılacak yer değildir. Amaçları belli ki kavga- gürültü ve kışkırtma ile ODTU’yü de bilim yuvası olmaktan çıkartıp, muhalefet borazanı ve şeriatçı örgüt merkezi haline getirmektir. Türk halkı buna direnmelidir. Gerçekleri bilmelidir.

ODTU güzel Türkiye’miz bu videolardaki gibi olmasın diye direniyor. Lütfen bu yorumla birlikte paylaşınız ve tüm halkımız bu yalanı ve sahtekârlığı öğrensin.”

ALİDOĞAN – Facebook ortamında ÇAĞDAŞ TÜRKİYE PLATFORMU yöneticisi

VİDEO İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

KIRBAC

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code