Affedilmez bir insanlık ayıbı: Ölüye bile mezarında rahat vermeyen zihniyet ve bunun mimarları

by editor | Cuma, Eyl 15, 2017 | 613 views

Ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki “SİZ, BİZ, ONLAR” vs diye, insanların birbirlerini ölümden sonra bile taciz etmeye, mezarda bike terör estirmeye başladılar. Bu kabul edilebilir, affedilebilir, tolerans gösterilebilir gibi değil. Bunun sorumluluğu şu anda “HER TÜRLÜ GÜÇ” kimin elindeyse şüphesiz ki o kişilerdir. Herhalde çabalama kaptan ben gidemem durumunda olan CHP veya varlığıyla yokluğu ancak AKP‘ye destek gerektiğinde belli olan MHP değildir.

Bu arada, hiç şüphesiz ki ekonomi, dış siyaset, işsizlik vesaire herşey önemli olmakla birlikte bu son olay gerçekten de SÖZÜN BİTTİĞİ YER olmuştur. Düşünsenize ölümden sonra bile peşinizden gelenler var. Düşünmesi bile korkunç bir şey. Gömülecek kişi de 80 yaşında vefat eden bir kadın. Neymiş efendim Aysel Tuğluk isimli HDP siyasetçisinin annesiymiş ve bu mezarlığa gömülemezmiş. GERÇEKTEN DE YUH SİZE… İnsan sıfatı böyle mi hak edilir? Yazıklar olsun.


Bu konuda önemli bir yazıyı da burada paylaşmak istiyoruz. Yazar şöyle diyor:

Ahlâkın çöktüğü, vicdanın donduğu, ama en önemlisi ‘imanın öldüğü’ yerdeyiz!..

Devleti geçin, ahlâkın çöktüğü, vicdanın donduğu, ama en önemlisi “imanın öldüğü” yerdeyiz!..

“Gömerseniz de çıkartır parçalarız” demişler!

Demek ki neredeyse Hz. Hamza’nın cansız bedenini deşip kalbini çıkartarak çiğneyen, Ebû Süfyan’ın karısı Hind gibiler; o derece yani!..

Hemen herkes Anne Tuğluk’un cenazesine yönelik bu tiksindirici saldırganlığın Türkiye’de Kürdü, Türkü, Alevi’si, Sünni’si, Ermeni’si, Ateistiyle bir arada yaşama imkân ve ihtimalinin bittiği ânı işaret ettiği kanısında.

Haksız değiller ama daha da ötesi var bunun.

Sadece farklı insanla yaşama umudunun değil, başlı başına “insan” hüviyetiyle yaşama durumunun da bittiği noktaya delil bu.

“Batı Yakası”nın “Jetler”ine, “Köpekbalıkları”na rahmet okutacak bir noktaya!..

TAYFUN ATAY

Like it? Share it!