Operasyon mu temas mı, hangisi gerçek?

by admin | Pazartesi, Eyl 22, 2014 | 1081 views

REHINE-2
Çok şükür rehineler vatana geri döndü kazasız belasız, sağ salim.. En önemli husus bu bir defa altını çizelim..

Diğer taraftan ise ilginç bir durum söz konusu zira Erdoğan bu olay için “OPERASYON” tabirini kullanıp o şekilde taraf ederken, Başbakan Davutoğlu’ise “TEMASLARIMIZ” vs ifadesini kullanıyor. Açıklamalar aynen şöyle;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yazılı açıklama:

“Irak’ta bir süredir alıkonulan Musul Başkonsolosumuz, ailesi ve Başkonsolosluğumuzda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yapılan başarılı bir operasyonla kurtarılmıştır.

Önceden planlanmış, tüm detayları hesap edilmiş, tam bir gizlilik içinde bugün gece boyu devam ederek, sabaha karşı başarıyla tamamlanan bu operasyondan dolayı, Sayın Başbakan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Milli İstihbarat Teşkilatımız, alıkonulma hadisesinin başlamasından bugüne kadar meseleyi çok hassas şekilde sabırla, özveriyle takip etmiş; nihayetinde başarılı bir kurtarma operasyonu yapmıştır.


Müsteşarımızdan sahada operasyona katılan görevlilerimize kadar Milli İstihbarat Teşkilatımızın her bir mensubuna da şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyor; bu büyük başarılarından dolayı kendilerini yürekten tebrik ediyorum.

Operasyonun son derece başarılı biçimde yürütülmüş, vatandaşlarımızın Türkiye’ye intikal ettirilmiş olması, Büyük Türkiye’nin ulaştığı seviyeleri göstermesi bakımından da son derece önemlidir ve değerlidir.”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklaması:

“İlk andan itibaren kendileriyle teması hiç kesmemeye özen gösterdik. 24 saat esasıyla bulundukları yeri ve çevre şartlarını sürekli gözönünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdürdük ve nihayet mutlu sona ulaştık. Bu çalışmalarda büyük çaba sarfeden Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarımıza, müsteşarımıza teşekkürü bir borç biliyorum milletimiz adına.

Bu gece sabaha karşı yarım sularında ilk temaslarımız yoğunlaştı ve sabah 05.00’de de ülkemize geldiler. Gece boyu yakından takip ettik gelişmeleri, biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Bu mutlu olay hepimizi güzel bir sabaha hazırladı. Bu çerçevede emeği geçenlere teşekkür ederken, ailelerine bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Bu çalışmaya katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum, sorumlu davranan medya mensuplarına teşekkür ediyorum. Milletçe geçtiğimiz bu sınavdan bundan sonra da zorlu sınavlarla karşılaştığımız zaman aynı dayanışmayı sürdüreceğimize inancımı teyit ediyorum. Allah bir daha böyle bir acıyı hiçbir aileye göstermesin.”

Şimdi eminiz ki merak eden vatandaşlarımız da vardır birçok, acaba gerçekten de bir (silahlı/tim vs) operasyon ile mi kurtarıldılar, yoksa ellerinde tutuldukları kişilerle anlaşarak mı (tabii bu durumda hangi tavizler karşılığında)?

KAYNAK: MEDYA /Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code