Ortam git gide daha geriliyor: Kayseri’de kalabalık CHP Gençlik Kolları Başkanı’na saldırdı.

Gerçekten de çok fena şekilde sıkıntılı bir durumda ülkemiz zira terör olaylarının artması, yönetimin yetersiz kalması siyasi gerginliği her geçen gün daha da arttıryor. Bu arada tedhiş olayları da ufak tefek başlamadı değil. Örneğin, Kayseri’de yaşanan elim olay sonrası sanki suçlusu CHP imiş gibi halk tutuyor CHP Gençlik Kolları Başkanına saldırıyor. Arkadaş siz aklınızı mı kaybettiniz ya? Ne günahı var oradaki insanın? Ne yapmaya çalışıyorsunuz, kardeş kavgası başlatmaya filan mı? Biraz makul düşünsenize. Türkiye’yi CHP mi idare ediyor veya o saldırdığınız genç insan mı? Yönetimde olanlardan hesap sorsanıza diliniz varırsa…

Evet, son derece üzücü ve bir o kadar da tehlikeli olayın gelişmesi şöyle oluyor;


Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bir grup CHP Kayseri il binasına yürümek istediği, polislerin bina etrafında güvenlik önlemi aldığı bildirildi. CHP Kocasinan Gençlik Kolları Başkanı Cemre Doğan ve yanındaki partililer kalabalık grubun saldırısına uğradı.

Kayseri’de HDP binasının ardından EMEP binasınana ve CHP’lilere de saldırı gerçekleştirildi. HDP il binasına yönelik saldırının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kitlenin CHP Kayseri il binasına yürümek istediği, polislerin bina etrafında güvenlik önlemi aldığı bildirildi. CHP üyesi gençlerin de darbedildiği bilgisi ulaştı.

Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Örgütü binasının da kapısının kırıldığı ve saldırganların içeri girdiği bildirildi. Binada kimse olmadığı belirtildi.

Kayseri’de bu sabah çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya tepki gösterileri devam ederken, Cumhuriyet Meydanı’nda CHP Kocasinan Gençlik Kolları Başkanı Cemre Doğan ve yanındaki partililer kalabalık grubun saldırısına uğradı. Saldırganlara engel olmakta zorlanan polis, havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmak istedi. Ancak kalabalık dağılmayınca olay yerine çağrılan Çevik Kuvvet güvenlik koridoru oluşturdu. Cemre Doğan güvenlik önlemleri altında otomobiline bindirildikten sonra kalabalık da dağıldı. (CUMHURİYET)

Like it? Share it!