Özgecan davası sanıkları müebbete mahkum oldu

by admin | Perşembe, Ara 3, 2015 | 1033 views

OZGECAN-KARARBütün Türkiye’de vicdanı olan milyonları (bazı sapık ve hasta ruhlu yobazlar hariç) üzüntüye boğan Özgecan’ın katli olayı mahkeme tarafından karara bağlandı ve suçlu oldukları tespit edilen katiller (veya katil ve suç ortakları) hak ettikleri cezaya çarptırıldılar hakim tarafından.


Evet, Özgecan Aslan cinayeti davasında beklenen karar çıktı. Mahkeme sanıklara en üst sınırdan ceza verdi. Kararın açıklandığı günün Özgecan Aslan’ın anne ve babasının evlilik yıldönümü olduğu öğrenildi.

Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı hunharca katleden Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme bu cezaların yanı sıra, cinsel saldırı suçundan Suphi Altındöken’e 36 yıl, Fatih Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme 3 sanık hakkında da indirime gitmedi. Mahkemenin kararını duruşma salonundaki avukatlar alkışlarla karşılarken adliye önünde bekleyen kadınlar, kararı duyunca ‘Kazanacağız, kadın cinayetlerini durduracağız’ şeklinde slogan attı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code