Partili Cumhurbaşkanı 1044 gün sonra Ak Parti grubuna başkanlık etti

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Gerçekten de çok tuhaf bir durum ve insan c”umhurbaşkanım” mı yoksa “genel başkanım” mı diyeceğini şüphesiz ki şaşırır. Dünya tarihinde makul ölçüler içinde görülmemiş bir olay. Tabii, bilen biliyor, anlayan anlıyor neden böyle bir yola gidildiğini. Ama hep birlikte göreceğiz bunun ne kadar uygulama kabiliyeti olduğunu. Tabii yapılan bu ince hesaplar 2019 seçimlerinde tam da tersine döner mi onu da yaşayıp göreceğiz bakalım.

Evet, habere göre AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1044 gün sonra parti grubunda makamına kavuştu. Erdoğan yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Tüm bakanlarımızdan 180 günlük kısa vadeli bir eylem programı istedim. Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019’a hazırlanmamız gerekiyor”.


AKP genel başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM’deki grup toplantısına ilk kez katılan Erdoğan, partisinin Meclis’teki grup toplantısına ilk kez hitap etti ve Türkiye’nin terör örgütleriyle yürüttüğü mücadelede çok önemli mesafeler kat ettiği bir dönemden geçtiğini söyledi. Erdoğan, “Sadece son 2 ayda yurt içinde ve yurt dışında 336 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimiz maalesef asker, polis ve güvenlik korucusu olarak 43 de şehit vermiştir. Terör örgütünün geçmişte hiç girilmemiş, girilememiş inlerine girip hem rekor düzeyde silah, mühimmat ele geçiren hem de teröristlere dağları, mağaraları dar eden kahraman güvenlik güçlerimize şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bu fedakarlıkları boşa gitmeyecek. Türkiye, çok geniş bir alanda yürüttüğü istiklal ve istikbal mücadelesini mutlaka ama mutlaka zaferle sonuçlandıracaktır” dedi.

Erdoğan, AKP grup toplantısında, en son 22 Temmuz 2014 tarihinde bulunduğunu hatırlatarak “Yaklaşık 34 ay tam olarak da bin 44 gün sonra bir kez daha bu salonda sizlerle beraber olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. İnşallah bundan sonra partimizin tüm çalışmalarında beraber olacağız ve bundan sonra işimiz çok daha zor. Bunu da özellikle ifade etmek durumundayım. Özellikle MYK ve grup toplantılarımıza mümkün olduğu kadar iştirak etmeye çalışacağım. Ancak bilindiği gibi cumhurbaşkanı sıfatıyla yürütmem gereken pek çok görev de bulunuyor. Bu sebeple katılamadığım toplantılara da genel başkanvekilliğiyle birlikte onları da Sayın Binali Yıldırım kardeşim başkanlık ederek, yürütecek. Kendisi demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacak bir süreci başarıyla yürütmüştür. Bu vesileyle Sayın Yıldırım’a AK Parti genel başkanı olarak bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalar için sizler ve milletimin huzurunda teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi

Partili Cumhurbaşkanı ayrıca şunları da söyledi: “Türkiye’ye gerçek anlamda demokrasiyi, cumhuriyeti ve refahı getiren parti AK Parti’dir. Birileri kabul etmeyebilir; ama ben sosyal hayatın da bir matematiğinin olduğuna inananlardanım. İki kere iki dörttür. Buranın da bir gerçekleri var. AK Parti, demokrattır. AK Parti, cumhuriyetçidir. Bunun için bir kişiye, zümreye, PKK gibi eli kanlı, FETÖ gibi milletimizin değerlerini istismar eden örgütlere değil, sadece cumhura dayanmış, millete teslim olmuştur. AK Parti, millidir, yerlidir. AK Parti, kucaklayıcıdır. Ülkemizin bütünlüğüne ve milletimizin birliğine husumet göstermeyen herkesi kökenine, inancına, kılığına ve diğer tüm farklılıklarına bakmaksızın kendisinin doğal bir parçası olarak görmüştür”.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!