Passolige mahkemeden engel

by admin | Cuma, May 9, 2014 | 886 views

PASSOLIG-2Bilindiği üzere uzun süredir artışmalara ve protestolara konu olan Passolig uygulaması ile ilgili olarak mahkeme önceki gün tedbir kararı verdi. Bu arada, işin ilginç tarafı şimdiye kadar 300 bine yakın kartın satıldığı uygulamanın nasıl sürdürüleceği ise netlik kazanmadı henüz. Uzmanların görüşüne göre ise, tedbir kararı ile birlikte kart satışlarının yapılmamalı. Ayrıca hukukçular, karara rağmen kart satışının yapılması durumunda suç işlenmiş olacağının da altını çiziyor.


Ankara, 16. Tüketici Mahkemesi, Taraftar Hakları Dayanışma Merkezi (Taraf-Der) açtığı dava sonrası önceki gün verdiği tedbir kararı ile birlikte Passolig adı verilen elektronik bilet uygulaması yeniden tartışmalara konu oldu.

Mahkemenin verdiği karar sonrası kısa bir açıklama yapan Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Ben e-bilet uygulamasının rafa kalktığı konusundaki düşünceyi şu anda paylaşmıyorum” dedi. Davanın tarafı Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada ise bu hafta oynanacak maçlarda Passolig kartlarının geçerli olacağını ifade etti.
09.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code