Pek yakında Bursa İzmir arası 1 saate iniyor: Deniz kuşu görevde

by admin | Perşembe, Mar 27, 2014 | 1280 views

DENİZ KUŞU BURSA İZMİRGeçen yıl bu vakitler Bursa Belediyesi İstanbul Bursa arasında deniz uçağı seferleri başlatmış ve bu 2 şehir arasındaki mesafeyi çok kısa bir süreye indirmişti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi şimdi de karayoluyla 4-4,5 saat süren Bursa-İzmir arasını 1 saat 15 dakikada geçilmesini sağlayacak deniz uçağı seferlerini nisan ayı ortalarında başlatmaya karar vermiş bulunuyor. Yoğun ilgi görmesi beklenen seferlerin, Bursa-İzmir güzergahında da gerçekleştirilmesi için başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi.


İzmir Limanı’nda deniz uçağı iskelesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığı bilgisini veren Fidansoy, “Bursa-İstanbul arasındaki uçuşlarda yüzde 100’e yakın bir doluluk oranı yakaladık. Bu güzergahta deniz uçağına ilgi her geçen gün artıyor. Yaz aylarının yaklaşmasıyla özellikle İzmir’e uçuş yapılması için yoğun talepler vardı. Bununla ilgili izinlerimizi aldık ve İzmir Limanı’ndaki çalışmalarımızı da tamamlandık. Nisan ayının ortalarında Bursa-İzmir seferlerini başlatıyoruz” ifadesini kullandı.

Karayoluyla 4-4,5 saat süren Bursa-İzmir arasının deniz uçağıyla artık 1 saat 15 dakikada katedilebileceğini belirten Fidansoy, başlangıçta İzmir uçuşlarını günde karşılıklı iki sefer olarak planladıklarına değindi.

Talebe göre özellikle cuma ve pazar günleri yoğunluk olacağından sefer sayılarını artırabileceklerini aktaran Fidansoy, şunları kaydetti:

“Daha sonra da Bodrum’a uçmak için çalışmaları başlatacağız. Bodrum ile ilgili izin süreci devam ediyor. Yine İstanbul-Bandırma arası uçuşlar için de iskele ile ilgili izin alma sürecini başlattık. Yine Karadeniz’e uçuşlar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kısacası deniz uçağı yakın zamanda Marmara Bölgesi’nin yanı sıra Ege ve Karadeniz semalarında da kendini gösterecek.”

27.03.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code