Play-off serisi 5. maçta Fenerbahçe 3-2 öne geçti: 76-63

by admin | Cumartesi, Haz 14, 2014 | 933 views

FENER-CIMBOM-BASKET-2
Çok büyük heyecana sahne olan Fenerbahçe-Galatasaray arasındaki play-off maçlarında durum 3-2 kanaryanın lehine gelişti. Play-off final beşinci maçında Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital’i 76-63’lük skorla mağlup ederek seride 3-2 öne geçti. Final serisinin 6. maçı 16 Haziran Pazartesi günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak.


Ülker Sports Arena’da oynanan karşılaşmada sarı lacivertli takım karşılaşmaya çok hızlı başladı ve ilk çeyreği 26-11 önde bitirdi. Maç boyunca bu üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe, rakibinin farkı sadece 10 sayıya kadar indirmesine için verdi… Maç boyunca üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe Ülker karşılaşmadan 76-63’lük skorla galip ayrıldı ve seride 3-2 öne geçti.

Galatasaray Yönetimi’ne güvenlik toplantısında verilen 303 no’lu locayı Aziz Yldırım iptal ettirdi. Galatasaraylı yöneticiler daha sonra güvenlikli bölge olduğu için TBF’ye ait olan locaya geçti. Galatasaraylı yöneticiler buradayken locaya Fenerbahçeli taraftarlar alındı. TBF yetkilileri polis zoru ile kavga ederek Galatasaraylı yöneticileri Fenerbahçeli taraftarların arasına yolladı. Galatasaray yönetiminden Necati Demirkol ve Sedat Doğan emniyetin uyarılarına rağmen salonu terk etmedi. Galatasaraylı yöneticiler maçı pota arkasında yer alan tribünden takip etti.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code