“Proje Okul Uygulamasına” direnen Kadıköy Anadolu Lisesi’ne Toma yollandı!

kadikoy-anadolu-lisesi-eylem-1
İnanılmaz işlere (??) imza atıyor yönetim. Anlaşılmayan şey şu; Birilerine “Arkadaş al yetki senin, ne yaparsan yap bu sistemi yeter ki darmadağın et. Sonra da biz kendi sistemimizi yerleştirelim” filan diye yetki mi dağıtılıyor? Zira ya gerçek böyle (ki tam facia o zaman) ya da şu anda böyle garip yetkileri kullanıp okula dağıtmak için TOMA ile gelenler kraldan çok kralcı oluyor. Tabii o zaman durum daha da beter facia. Arkadaş ne istersin ya adam gibi çalışan düzgün (modern, laik, demokrat) insanlar yetiştirmek için gayret sarf eden bu köklü müesseselerden? İlla ki bir türlü doyamadığın imam hatip açacaksan git başka yerde aç yahu. Türkiye’de arazi mi bitti? Para desen koyarsın yine benzine mazota 3-5 krş zam (nasılsa hesap soran yok, çiftlik ya) öğretmen desen bak milyonları buldu imam hatip mezunun öğretmen de bol. Nedir bu düşmanlığın yahu çağdaşlığa karşı? “Laikliğin başını yiyeceğim, Atatürkçü nesili sileceğim tarihten” diye mücadele ederken ülkenin başını (hatta koca Ortadoğu bölgesinin desek daha bile doğru olacak) yemektesin hala uyanamadın. Bunları hep birer birer, aadım adım “kazanım” olarak gördüğünü biliyoruz. Ama inan ki gün gelecek bunlar bumerang gibi geri dönecek bunu yapanlara. Hiçbir zulmun sonsuza kadar süremeyeceğini ve mutlaka birgün faturanın geleceğini öğrenmiş olman gerekirdi bugüne kadar. Ama anlaşılıyor ki daha epeyi sürecek bunu kavrayana kadar. İnşallah ülkemiz (ve tabii insanımız) bu kötülüklerden en asgari zararla kurtulur demekten başka çaremiz kalmadı gibi. Bir tek şey hariç, o da ilahi adalet. Mutlaka gelip görevini yapacaktır, hiç yolu yoktur – Bu üzüntü ve feryat dolu yazıyı bir KAL Kadıköy Anadolu Lisesi (eski adı Kadıköy Maarif Koleji – onla bile oynadılar ne gerekse) mezunu olarak yazıyor bu satırların sahibi. Büyük üzüntü ve öfkeyle…


kadikoy-anadolu-lisesi-eylem-2Haber şöyle;

“Kadıköy Anadolu Lisesi’ne TOMA girdi!

Proje okul uygulaması kapsamında öğretmenleri sürgün edilen okulların arasında olan KAL’a polis ve TOMA girdi. Veliler bugün saat 15.00’a projeniz değiliz! sloganı ile lokma dağıtma çağrısında bulunmuştu. Veliler gelmeden okula TOMA ve polis geldi.

Çocukları proje okullarda eğitim gören velilere destek vermek amacıyla HAZİRAN Hareketi, CHP’li milletvekilleri ve Eğiitm Sen okulda bulunuyor.

Eyleme öğretmenler de katıldı. İleri Haber’e konuşan bir öğretmen, “Direneceğiz, laik biz kazanacağız!” ifadelerini kullandı.

Kadıköy Anadolu Lisesi önündeki eyleme katılanların sayısı sürekli artıyor. Eyleme katılanlar “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları atıyor.

Basın açıklaması yapan veliler oturma eylemi başlattı.

Veliler basın açıklaması okudu…” vesaire

KAYNAK: http://ilerihaber.org/icerik/kadikoy-anadolu-lisesine-toma-girdi-61528.html

Like it? Share it!