Putin Erdoğan krizi ve casus filmlerini aratmayacak bir operasyon sonucu gelen çözüm

PUTIN-ERDOGAN-3
Türk jetlerinin Rus uçağını düşürmesi sonucu Rusya ve Türkiye – esasına bakarsanız Erdoğan’ ile Putin – arasında başlayıp aylarca devam eden ve özellikle Türkiye’nin çok büyük maddi zarar görmesine neden olan kriz, yalnızca aksiyon ve casus filmlerinde görülebilecek bir operasyon sonucu çözülmüş meğerse. Erdoğan’da böylece 09 Ağustos 2016 günü Putin’ ile görüşme olanağı bulmuş.

İşte bu operasyonun ne kadar titizlikle ve emek harcanarak yapıldığını nasıl kritik saatler yaşandığını duayen gazeteci Murat Yetkin Hürriyet gazetesindeki yazısında anlatmış.

Bu operasyonda rol alan aktörler de olağan dışı şekilde ilginç:


Bir tanesi Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar, diğer ise işadamı Cavit Çağlar – ki kendisi Demirel’in en sevdiği ve ona en yakın, hatta bakanlığını bile yapmış bir kişidir. Bununla beraber en önemli aktör ise Kazakistan Cumhurbaşkanı NAZARBAYEV olmuş bu operasyonda. Onun sayesinde tıkanılan noktalara çözüm getirilebilmiş ve mutlu son yakalanmış.

Hikayenin detayı aşağıdaki linkte Murat Yetkin’ in kaleminden anlatılmış nasılsa. Fakat bizim demek istediğimiz şu ki Rusya Devlet Başkanı Putin gerçekten de öyle az buz adam değilmiş karşısında öyle bol keseden atılacak… Sanırız bunu en iyi öğrenenlerden biri de Erdoğan olmuştur; Öyle her kuşun etinin yenmeyeceğini yani…

Neyse hikayenin bizi en çok ilgilendiren kısmı ise bugün gerçekleşen toplantı sonrasında iki tarafın ortaklaşa yaptığı açıklamalarda taraflarca belirtilen “ekonomik ve siyasi ilişkileri hızla eski hale getirmek için” karar alınmış olması. Bu da demektir ki Türk ekonomisinin boğazında gittikçe daralmakta olan ilmik artık bizleri boğmayacaktır – geçici bir süre de olsa ….

Operasyonda büyük emeği geçen NAZARBAYEV ve Cavit ÇAĞLAR’ a biz de teşekkürlerimizi gönderelim buradan ülkemize ve ekonomimize yaptıkları katkıdan dolayı.

KONUYLA İLGİLİ MURAT YETKİN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code