Putin’den turizm gelirimize darbe

RUS-TURISTLER
Rusya Devlet Başkanı Putin hiç şüphesiz ki son 10 yılın en kudretli adamı.. Bir defa adam ahtapot gibi kolları her yere uzanıyor; Irak’ta, Suriye’de, Ukrayna’da, Kırım’da ve daha her yerde o..

İşin ilginç tarafı da tek süper güç sanılan ABD’nin lideri Obama’nın bile borusu ötmüyor Putin karşısında.. Nerede çatışırlarsa Putin oradan istediğini alarak çıkıyor genelde..

En son Kırım’daki durum da böyle görünüyor şu ana kadar ve Rusya’nın istediği ve onayladığının dışında herhangi bir şey gelişemiyor..


Bı arada Putin en son bizim turizm sektörümüze bile uzatmış görünüyor elini dolaylı olarak.. Zira Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın , Rus vatandaşlarına ABD ile aralarında suçluların iadesi anlaşması bulunan ülkelere gitmemelerini tavsiye etmesini takiben ülkemize gelen Rus turistlerde büyük düşüş olabileceğinden korkuluyor…

Çağrının Rusya karşıtı yaptırımların artmasından kaynaklandığı ve ABD ile arasında suçlu iadesi anlaşması olan 109 ülke içinde Türkiye’nin de bulunduğu belirtiliyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığı “Vatandaşlarımıza önemle duyurulur” başlığı altında yayımladığı bildiride, “ABD ile aralarında suçluların iadesi anlaşması bulunan ülkeleri ziyaret etmekten kaçının. ABD, vatandaşlarımızı oralarda resmen avlıyor. Kaçırılabilirsiniz” uyarısı yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın yayımladığı ülkeler listesini duyuran Rus basını, “Şüphesiz bu uyarı en fazla Türkiye’yi ziyaret edecek vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Geçen yıl 18 milyon vatandaşımız ülke dışına çıkış yapmıştı. Bu 18 milyondan 3 milyonu ise Türkiye’yi ziyaret etmişti. Türkiye ile ABD arasında suçluların iadesi anlaşması  1979 yılında imzalanmıştı” yorumu yaptı.

13.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code