Reina katliamcısı en sonunda yakalandı

Reina’da 39 kişiyi katlettikten sonra günlerdir güvenlik güçleri tarafından aranmakta olan Özbek asıllı ‘Abu Muhammed Horasani’ kod isimli Abdulkadir Masharipov İstanbul Esenyurt’ta yakalandı. Katilin yanında oğlunun ve diğer bazı şüphelilerin (destekçi) olduğu öğrenildi. Hemen unutmadan belirtelim ki her ne kadar gidenler geri gelmeyecekse de bütün ülke insanının müthiş gazabını üzerinde toplayan bu vicdansız katili yine de kısa sayılabilecek bir sürede yakaldıkları için güvennlik güçlerine yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Esenyurt’ta düzenlenen operasyon sonucunda yakalanan saldırganın yanında oğlunun da bulunduğu öğrenildi. Teröristin sağlık kontrolünden sonra Emniyet’e getirileceği öğrenildi. Söz konusu adrese düzenlenen operasyonda şüpheli Abdulkadir Masharipov ile 1’i Kırgız asıllı erkek, 3’ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesi’ne götürüldü. Öte yandan örgütün diğer hücrelerine yönelik de eş zamanlı operasyonların sürdüğü öğrenildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, IŞİD’li teröristin yakalanmasıyla ilgili sabah saat 10.30’da açıklama yapacak.​ Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu attığı bir tweetle İçişlieri Bakanı Süleyman Soyluyu Reina saldırganın yakalanması nedeniyle tebrik etti. Çavuşoğlu, “Reina saldırganını ele geçiren, başta Bakanımız Süleyman Soylu’ya emniyet ve istihbarat teşkilatlarımıza milletimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK: MEDYA (HÜRRİYET)

Like it? Share it!