Resmini çek, şerit ihlali yapanı emniyete ihbar et

by admin | Perşembe, Kas 13, 2014 | 3737 views

TRAFIK-CEZABilhassa büyük şehirlerde trafik magandaları büyük terör yaratmaya devam ediyor.. Yetersiz sayıda ve maalesef  “etkin” ve organize olamayan tarfik ekipleri de bunları engellemek veya caydırmak konusunda başarısız kalıyor.

Çoğumuzun başına da gelmiştir; Örneğin İstanbul’da otoyolda giderken sağ şeritten 90-100 ile giden veya makas atan “magandalar” bizi dehşete düşürmüştür.. Peki bu adamların çoğunun yaptığı yanına kar kalmış mıdır? Hiç şüphesiz.. Bazen 155 e bildirdiğimizde sağolsun polisler ilgilenmeye çalışmıştır..

Şimdi ise bu tip saygısız, vicdansız ve kural nedir bilmez tiplere karşı yeni bir önlem geliştiriliyor; Buna göre “Emniyet Şeridi İhlali, Makas Atanlar, Yaya Gecidine park edenlere” sinirlenip söyleneceginize fotoğraflayıp internetten İHBAR eedebilirsiniz. Böylece emniyet de gereken cezayı kesip adreslerine göndersin.

Bunun için gerekli ihbar sayfası şöyle: http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Bu konuyla ilgili internetteki bazı yorumlar da şöyle oldu:


N.S. : Emniyet şeridini kullananlar ve motosiklet sürücülerini sıkıştıranlar kesinlikle ihbar ederim,kim ne derse desin..

M.S. Makas atanın resmi nasıl çekilir????

B.A. Ardışık foto çekebilirsin makas atanlar için

M.E. AKP vatandaşı düdüklemek için elinden geleni yapıyor Kendilerinin yaptığı hırsızlıklara montaj derler. Vatandaş yaparsa fotoğrafla ceza geçirirler

E.Ç.  En cok da kaldirimlara arabasini park eden saygisizlari cekip yollayacagim ki bebek arabasiyla ya da tekerlekli sandalyeyle oradan gecmek zorunda olanlarin haklarini ihlal etmeyi görsünler diye

O.B. Bence bi guzel bunlari evire cevire halledicenki bak bidaha yapiyomu:)))

S.C. Atasoy Sonra trafikte telefon kullanmaktan bize de geliyor mu ????

V.A.  Makas atanı nasıl fotograflamayı düşünüyorsunuz.video çekebilirsiniz onuda çekebilmek için arkasından sizinde makasa girmeniz gerekmez mi yanlış düşünüyorsam k.bkmayın lütfen

S.Y.  TC Bittiniz olum siz…ceza manyağı yapacağım sizi…..

L.C.  Vurun ABALI ya ınsan ve hatalarından. Alınan ücretlerle bunun sonu gelmez hem ayakkabı kutuları ne oldu ben söyleyim takipsizlik

B.P  Mantiga aykiri arac kullanirken telefon kullanmak yasak. O telefonu kullanip video cekene de ceza gelmeli yada arac kullanirken video cekip ceza alinmasini saglamak sahsin arac kullanirken video cekip atmasi trafige tehlikeye attigi icin hukumsuz durumdadir.

ve daha onlarca mesaj..

Bize sorarsanız, imkan olduğunda bu işi ciddiye alıp uygulamak lazım.. Karınca kararınca katkımız olsun bu magandaların cezalandırılması hususunda..

KAYNAK: MEDYA /Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code