Röportaj mı Dayak mı?

by admin | Salı, Nis 8, 2014 | 1526 views

ROPORTAJAdam, Türkiye’nin en ünlü sunucu/programcılarından biri..

Twitter’da milyonlarca takipçisi var.. “YALDIZLI VE YILDIZLI” kullanıcılardan yani..  TV programını da yine yüzbinlerce kişi takip ediyor..

Kimine göre bugün veya değilse bile yarın (ki rahmetli Birand’ın yetiştirmesidir) bir TV fenomenidir adeta.. Hatta öyle ki bir aralar Londra’da bile dükkan açmıştır apoletini tescil ettirme yolunda…

Kimine göre ise – biz demiyoruz Twitter’da filan binlerce kişi yazıyor zaman zaman – omurgasız gazeteciler arasındadır (ne demekse tam olarak)..

Bize sorarsanız eğer.. Gayet de başarılıdır genel olarak. Sadece arada bir “Eşek sütü çiftliği” ile ilgili konuklar filan alıp işler, programında (sonra kendi de farkına varır durumun ya)…

Bu programcı son zamanlarda demokratik duruşunu oldukça kuvvetlendirmiş ve malum muktedirin gazabına uğramak riski pahasına bile önemli konuklarla ilginç röportajlar yapmıştır, Allah için – ki bundan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz burada ve bu vesile ile


Bugün bu değerli sunucu/programcı önemli (bize göre kendi konumu itibarıyla Türkiye’de eşi bulunmayan, yani tek) bir misafir aldı; Perinçek..

Bayağı hararetli bir söyleşi oldu karşılıklı, ama bilhassa da sunucu/programcı tarafında.. O kadar ki, “garibim konuk” sorulara mı cevap verdi yoksa dayak mı yedi, doğrusu biz seyrederken karıştırdık.. Garibim itile kakıla bir hal oldu..

Yanlış anlamayınız sakın; Söz konusu konuk, Türkiye’de milyonlarca kişinin görüşünü bir siyasi parti bazında temsil eden, gladyonun en büyük tehlike olarak gördüğü ve devlet tarafından defalarca hapse atılmış kişilerden.. yürekli mi yürekli, adam mı adam filan.. Ama aynı zamanda da son derece kibar..

Habire “ŞAPLAK” yer gibi sözü kesilmesine ve daha bir soruya verdiği cevabın başındayken başka bir soru suratında şamar gibi patlamasına rağmen, inceliğinden birşey kaybetmeden cevap yetiştirmeye çalışıyor..

Neyse, program sona erdi.. ve konuk kendisine bu fırsat verildiği için teşekkürlerini vesaire iletti.. Cevap olarak ne geldi dersiniz..?

Sunucu büyük bir “TEVAZU” ile (sağolsun) “Efendim biz bu programda her görüşe yer veririz.. Yeter ki…” filan diye nasıl alicenaplık yaptığını açıkça belirtiverdi.. Hani “bu konuk çok acaip aşırı bir görüş sahibi filan, Türkiye’de milyonlarca kişinin legal zeminde siyasi görüşünü temsil etmiyor da çok tuhaf, aşırı – orda bulunması bile beklenilmeyen – biri, ama buna rağmen ona bile yer verildi bu programda” gibilerden..

Ne diyelim? Bu konuşma sanatı hakikaten oldukça beceri istiyor ve de hiç boş bulunmaya gelmiyor mübarek .. Laf ağızdan çıktı mı bir daha geri giremiyor.. Onun için kurşundan beter diyorlar ya..

Ama yine de teşekkür ediyoruz, değerli sunucumuza… Bu ülkenin insanının eğitimine sağladığı katkılardan dolayı. ve de “yürekten” 🙂

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code